کرونا با فوت ۲ نفر سکوت مرگبار خود را در البرز شکست
کرونا با فوت ۲ نفر سکوت مرگبار خود را در البرز شکست
رییس مرکز فوریت های پزشکی استان البرز اعلام کرد: بیماری کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته سبب مرگ ۲ نفر در این استان شد که این بیماری سکوت مرگبار خود را پس از حدود یک ماه در البرز شکست.

به گزارش پایگاه خبری البرز فردا دکتر احمد مهدوی به خبرنگار ایرنا گفت: ۱۳۰ بیمار بدحال اکنون در مراکز درمانی استان البرز تحت درمان قرار دارند که ۱۱ نفر آنان طی ۲۴ ساعت گذشته بستری شدند.

این مسوول بیان کرد: آمار مراجعه بیماران با علائم اولیه کرونا طی روزهای اخیر به مراکز درمانی استان البرز سیر صعودی ملایم به خود گرفته است.

وی با اشاره به اینکه دید و بازدیدها و دروهمی های نوروزی میزان ابتلا به کرونا را در استان البرز افزایش داده است ، گفت : احتمال بالا رفتن شمار مبتلایان در روزهای آینده وجود دارد.

مهدوی با بیان اینکه شهرستان های کرج ،‌ نظرآباد و اشتهارد اکنون در وضعیت زرد کرونایی هستند، اظهار کرد: مابقی شهرستان های استان در وضعیت آبی کرونایی به سر می برند.

وی یادآور شد: مردم استان البرزمی بایست برای پیشگیری از ابتلا به کرونا توصیه های بهداشتی و درمانی را جدی بگیرند ضمن آنکه رعایت پروتکل ها ، استفاده از ماسک، تزریق واکسن و رعایت فاصله اجتماعی از افزایش ابتلا به کرونا پیشگیری می کند.

مهدوی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ذخیره مناسب واکسن کرونا در پایگاه ها و مراکز بهداشتی و درمانی استان البرز، گفت: میزان مراجعه مردم برای تزریق واکسن کرونا در استان البرز پایین است و مردم چنانچه ۶ ماه از تزریق آخرین واکسن شان گذشته است می بایست برای تزریق واکسن یادآور اقدام کنند.