دست اندرکاران انتخابات مقدمات کار را بخوبی فراهم کنند / ریشه نا آرامی های عراق از فتنه آمریکا است>
دست اندرکاران انتخابات مقدمات کار را بخوبی فراهم کنند / ریشه نا آرامی های عراق از فتنه آمریکا است>
نماینده ولی فقیه در البرز گفت: دست اندرکاران انتخابات مقدمات کار را بخوبی فراهم کنند؛ زیرا مقدمه خوب نتیجه قابل قبولی را در پی خواهد داشت.

به گزارش البرز فردا،  آیت الله “سید  محمد مهدی حسینی همدانی”در خطبه های عبادی، سباسی نماز جمعه این هفته کرج ضمن گرامیداشت سالروز شهادت مدرس و روز مجلس اظهار کرد: تا چند روز دیگر ثبت نام های مجلس آغاز می شود و بعد از آن نوبت ما است که باید نمایندگانی را انتخاب کنیم که مانند مدرس، مسلمان انقلابی باشد و به شاخص های اصیل توجه کنند.

وی افزود: برخی بدون شناخت با توجه به قوم خاص هم محله ای، فامیل رای میدهند و نتیجه آن مشکلاتی است که الان در جامعه بروز پیدا کرده و ما در مقابل این عمل مسئول هستیم.

نماینده ولی فقیه در البرز با اشاره به اینکه تعصبات قومی و قبیله ای را کنار بگذاریم؛ عنوان کرد: لذا باید در انتخابات به افراد شایسته رای بدهیم؛ این انتخابات مهم است و حضور حداکثری در آن داشته باشیم.

آیت الله حسینی همدانی با بیان این مطلب که  نباید شاخص های انتخاب یک فرد قومی، قبیله ای، خانواده شهید، روحانی و یا صرف مدارج علمی باشد؛ تاکید کرد: افرادی که به واسطه خانواده شهید بودن در جامعه جایگاهی دارند اما تقاضای عمل خلاف دارند، حمایت از آنها رد می‌شود؛ زیرا شهدا بر قانونمداری و عمل کردن به آن تاکید داشتند.

وی با اشاره به اینکه شورای نگهبان کف صلاحیت ها را احراز می کنند؛ مطرح کرد: در نهایت این مردم هستند که انتخاب کننده هستند در این زمینه باید.

خطیب نماز جمعه کرج اضافه کرد: دست اندرکاران انتخابات مقدمات کار را بخوبی فراهم کنند؛ زیرا مقدمه خوب نتیجه قابل قبولی را در پی خواهد داشت.

وی درباره این مهم که باید با قدرت از گران شدن اقلام جلوگیری شود؛ گفت: وعده هایی که داده می شود به موقع عملیاتی شود و با مسببان این سوء تدبیر و مدیریت ها که موجب خسارات زیادی شد برخورد شود.

نماینده ولی فقیه در البرز در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه عنوان کرد: اینکه چرا فتنه و ناآرامی در عراق، لبنان در حال اتفاق است باید گفت که ریشه این فتنه ها از آمریکا است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا از سال ۲۰۰۶ مصادف با سال ۱۳۸۵ شمسی تصمیم گرفت تا ساختار قدرت در عراق را تغییر دهد؛ گفت: و بر این اساس که شیعیان در این کشور قدرت کارایی نداشته باشند؛ آنچنان که در کشور لبنان این سیاست را بسترسازی کرد.

به گفته آیت الله حسینی همدانی آمریکا با این هدف قریب ۱۳ سال با قدرت نرم در منطقه خاورمیانه تلاش کرد و ریشه این اتفاقات با توجه به شکست های متعددی است که آمریکا و عوامل او متضرر شدند.

  • نویسنده : مریم ابوئی مهریزی
  • منبع خبر : البرز فردا