روند تکمیل پروژه ملی دهکده سلامت در البرز ادامه می یابد
روند تکمیل پروژه ملی دهکده سلامت در البرز ادامه می یابد
استاندار البرز گفت: دهکده سلامت یکی از مهمترین پرونده های این شورا بود که این پروژه سال های قبل کلنگ زنی شده ولی عملیات آنها متوقف بود که با تصمیم شورا این امکان مهم ملی دنبال می شود و امید است تا پایان سال آینده به بهره برداری برسد.

به گزارش البرز فردا، عزیز الله شهبازی در پنجمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان با بیان اینکه در این نشست رسیدگی به پرونده های کارگروه ها در دستور کار قرار گرفت، افزود: ۱۰ پرونده در حوزه های کشاورزی، سرمایه گذاری، تولید و… مورد بررسی و رای گیری قرار گرفت.

وی افزود: برخی از این پرونده ها از سالیان گذشته انباشت شده بودند که امروز با دقت نظر بیشتری به آنها رسیدگی شد و بیشتر پرونده ها نیز با رای مثبت شورا مواجه بودند.

استاندار البرز عنوان کرد: عملیات اجرایی بسیاری از پروژه هایی که در این شورا مصوب شدند؛ بزودی آغاز و طی سال های آتی بهره برداری می شود.

این مسئول با بیان این مطلب که دهکده سلامت یکی از مهمترین پرونده های این شورا بود؛ تشریح کرد: این پروژه سال های قبل کلنگ زنی شده اما عملیات آنها متوقف بود که با تصمیم شورا این امکان مهم ملی دنبال می شود و امید است تا پایان سال آینده به بهره برداری برسد.

به گفته شهبازی تشکیل پنجره واحد در جهاد کشاورزی با تفویض اختیار لازم از سوی استان محقق شد تا روند امور تسریع شود.

وی با اشاره به اینکه در توزیع بودجه ۹۸ اساس امور با اولویت محرومیت زدایی از مناطق کمتر برخوردار صورت گرفت؛ بیان کرد: با رشد بودجه عمرانی استان برای نخستین بار مواجه بودیم که انتظار می رود این پایه ریزی در بودجه ۹۹ نیز لحاظ شود.

استاندار البرز با اشاره به ضرورت توجه به ضعف زیرساخت های استان و با عنایت به عدم دریافت اعتبارات لازم برای استان شدن البرز، افزود: طبق آخرین گزارش های سازمان برنامه و بودجه در بحث اعتبارات عمرانی، هزینه ای، توازن، تملک دارایی، نفت و ارزش افزوده تفاوت معناداری برای البرز داریم که انتظار می رود سال آینده نیز این امر مورد توجه ویژه ای قرار گیرد.