زمان پذیرش تکمیل ظرفیت دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام شد
زمان پذیرش تکمیل ظرفیت دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام شد
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از زمان آغاز پذیرش تکمیل ظرفیت این دانشگاه از 30 آبان ماه سالجاری خبر داد.

به گزارش البرز فردا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، محمد حسین امید در مراسم جشن آغاز تحصیل دانشجویان ورودی جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی تهران که بعدازظهر امروز در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد گفت: ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه جامع علمی کاربردی در دوره های کاردانی و کارشناسی از طریق مراکز آموزشی این دانشگاه از ۳۰ آبان ماه سالجاری به مدت یک هفته انجام خواهد شد.

وی خطاب به دانشجویان جدیدالورود گفت: انتخاب شما را برای تحصیل در دانشگاه جامع علمی کاربردی تبریک می گویم. نخستین ویژگی این دانشگاه این است که در حوزه مهارتی، آموزش خاص ارائه می دهد همچنین آموزش های شما دانشجویان در محیط کار انجام می شود و در زمان دانش آموختگی نیز کارفرما و کارشناس هستید.

دکتر امید افزود: ویژگی دیگر این دانشگاه تنوع رشته های تحصیلی است که نزدیک به ۸۰۰ رشته و ۸۰۰ دوره تک پودمان وجود دارد که منحصر به فرد بوده و در هیچ دانشگاه دیگری نیست.

وی ادامه داد: از زمان ورود به دانشگاه به دنبال کسب و کار باشید چرا که برای پیاده سازی ایده های شما برنامه ریزی شده است. ما هدفمان در این دانشگاه تربیت کارمند نیست بلکه کارفرما تربیت می کنیم. در سال های اخیر نیز تحول بنیادی صورت گرفته است و در واقع از نظر کیفیت آموزشی در بهترین شرایط قرار دارید و اکنون با وجود ۱۵۰ مرکز نوآوری، در حال بازنگری دروس هستیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تصریح کرد: شعار اصلی این دانشگاه کیفیت است؛ با توافقاتی که با کشور آلمان داشتیم دوره های آموزشی ۳ ماهه برای دانشجویان کارشناسی مهیا شده است و البته در این رابطه باید از هم اکنون زبان خارجی خود را بهبود ببخشند.

وی اظهار کرد: رقبای ما اکنون در رسانه هایشان به ما فشار می آورند تا دوره های تخصصی این دانشگاه را در مرکز یا دانشگاه خود برگزار کنند من ۳۰ سال در رده های مختلف آموزش عالی خدمت کردم و همه دانشگاه های تراز اول را می شناسم و تجربه زیادی در آموزش دارم و معتقدم که دانشگاه ها برای بقای خود باید به آموزش های مهارتی گرایش پیدا کنند.

امید یادآور شد: در سال جاری ۹۴ درصد از دانشجویان ما از نسل جوان کشور هستند و ما به این موضوع افتخار می کنیم. امروز راه برون رفت از مشکلات اشتغال دوره های مهارت افزایی و کارآفرینی در دانشگاه جامع علمی کاربردی است که باید بگویم انتخاب شما درست بوده و پشیمان نخواهید شد.

وی عنوان کرد: باید باور داشته باشید که مدرک تحصیلی به تنهایی کاربرد ندارد بلکه مهارت افزایی می تواند آینده شما را تضمین کند و همه بخش های کشور را پویا کنید.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: ۷۵ درصد دانش آموختگان ما در رشته تحصیلی خود اشتغال دارند که این موضوع بسیار مهم است چون در ۳ سال قبل این آمار اشتغال ۲۰ درصد بود اکنون ما با همکاری شما قرار است آمار اشتغال خود را به بالای ۹۰ درصد برسانیم.