وحدت مسلمانان یک شعار درست و ضروری است / نماینده مردم باید از بدنه مردم باشد
وحدت مسلمانان یک شعار درست و ضروری است / نماینده مردم باید از بدنه مردم باشد
نماینده ولی فقیه در البرز با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب گفت: وحدت مسلمانان یک شعار درست و ضروری است آن را یک مسئله استراتژیک می داند ما با این انگیزه صحیح وحدت مسلمانان را در جمهوری اسلامی یک مسئله اساسی قرار دادیم.

به گزارش خبرنگار البرز فردا، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه کرج با اشاره به اینکه ۱۲ربیع به روایت اهل سنت و ۱۷ ربیع به روایت شیعه ولادت اشرف مخلوقات رسول مکرم اسلام محمد مصطفی است این روز را تبریک و تهنیت می گویم؛ اظهار کرد:
یکی از راهبرترین ابتکارات حضرت امام خمینی (ره) که نقشه های شوم مستکبرین را برای همیشه بی تاثیر کرد احداث هفته وحدت بود و در ایران و جهان جریان سرنوشت سازی بوجود آوردند که در این زمان  و شرایط پیچیده و حساس جهان اسلام را توجه دادن و اگر این توجه کامل بشه قطعا هیچ دشمنی به اسلام نمی تواند صدمه بزند.

وی افزود: راهبرد وحدت مسلمین، دست متجاوز به منابع و منافع مسلمین را قطع می کند و جریان حق را به سر منزل مقصود می رساند؛ وحدت جهان اسلام خواسته و منطق رسول اسلام و بنیاد دین است جریان مقابل جهان اسلام تلاش می کند تا اصل اسلام و هویت آن را از بین ببرد.

امام جمعه کرج عنوان کرد: یکی از محوری ترین عناصر موثر وحدت بخش این است؛ مسلمین با زبان شناسی و بصیرت کامل ترفند دشمن را بشناسد و مسیر مقابله را با وحدت کامل طی کنند.

وی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب گفت: وحدت مسلمانان یک شعار درست و ضروری است آن را یک مسئله استراتژیک می داند ما با این انگیزه صحیح وحدت مسلمانان را در جمهوری اسلامی یک مسئله اساسی قرار دادیم.

نماینده ولی فقیه در البرز با اشاره به اینکه روش رسول خدا هم این بود که با بکار بردن استراتژیک و تدابیر اساسی حکومت دینی را تاسیس کرد تحکیم بخشید و توسعه داد؛ بیان کرد: ریشه این حرکت وحدت، وفاق اجتماعی و بوجود آوردن محیطی امن در مدینه جدیدی بود که طراحی کرده بود.

وی اضافه کرد: آنچه بسیارکمرنگ و در مسئله امت واحده بسیار کمرنگ است وحدت اسلامی است؛ باید به نقش و سیره رسول خدا در ایجاد وحدت به عنوان الگو که قرآن کریم اشاره کرده توجه تام داشته باشیم؛
دوای درد همه مسلمانان در مقابل دشمنان وحدت است.

خطیب نماز جمعه کرج در بخش دیگری ضمن تشکر بدلیل حضور پرشور مردم، دانش آموزان، جوانان و نوجوانان البرزی در راهپیمایی  ستبار ستیز۱۳ آبان امسال تاکید کرد: در اقصی نقاط استان اجتماع پرشور و پرهیجان و مراسم خوبی برگزار شد؛ با این حضور اعلام کردند که از آرمان های انقلاب دفاع میکنیم و اهل پذیرش و مذاکره ذلت نیستیم این پیام محکم این حضور بود نه تنها در البرز بلکه در اقصی نقاط کشور بخوبی انجام شد.

وی با بیان این مطلب که در بیانات رهبر انقلاب،  گذشته از سابقه طولانی دشمنی آمریکا با ملت ایران  به دو نکته مهم پرداختند؛ نخست اینکه ایشان آمریکا را به گرگ تعبیر کردند؛ گرگ چه صفاتی دارد؟ گرگ موجود خونشام بی رحم است گرگ وقتی حمله می کند به همه گله می زند؛ آمریکا چیزی به غیر از این صفات ندارد حمله هایی که کرده و در طول تاریخ کشت و کشتارهای فراوانی انجام داده است.

آیت الله حسینی همدانی به دومین نکته منویات رهبر انقلاب درباره آمریکا اشاره کرد؛ و تصریح کرد؛  نباید به آمریکا تنفس مصنوعی داد؛ مذاکره تنفس مصنوعی است اگر ایران وارد مذاکره شود.

وی ادامه داد اصرار آمریکا برای مذاکره به جهت منافعی است که می برد؛ غیر از جنبه تبلیغی اگر ایران تن به مذاکره دهد جبهه ما فرو می ریزد عزت و اقتدار ایران در نگاه بین المللی از بین می رود.

نماینده ولی فقیه در البرز با بیان اینکه ما باید به نصایح رهبر انقلاب گوش دهیم؛ یادآور شد: بعد از ۵۰ سال تحریم های آمریکا بر علیه کوبا، باز وارد مذاکره شدند و چیزی جز چند عکس تبلیغاتی نصیب کوبا نشد.
امام جمعه کرج در بخش دیگری با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در خصوص حمایت از تولیدات داخلی تشریح کرد: باید تولید داخلی را رونق داد و با واردات کالاهای تولید داخل مبارزه کرد و هشدار دادند جلوی قاچاق کالا گرفته شود.

وی افزود: اگر بخواهیم مصرف کالاهای خارجی ضد ارزش تلقی شود باید همگی کمک کنیم و رسانه ها جلو بیایند و بخوبی به عامه مردم القا کنیم؛ وارد کردن کالای خارجی یعنی از دست دادن فرصت شغلی در داخل کشور است.

خطیب نماز جمعه کرج توضیح داد: همچنین از تولیدات فرهنگی و آثار فاخر باید حمایت شود؛ فیلم ”منطقه پرواز ممنوع” فیلمی که اکران میشود ببیند و با دیدن این فیلم از این اثر حمایت کنید.

وی در خصوص موضوعات استانی مطرح کرد: ۵ تا ۶ تا از مسئولین درجه یک استان هستند که در شهرستان زندگی می کنند در حالیکه باید فعال باشند نیستند و در شهر خودشان هستند.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به انتخابات مجلس، اذعان کرد: انتخاب نمایندگان مجلس که نقش قانونگذاری دارند افرادی باشند از بدنه مردم باشند اهل زندگی تجملی و رفاه طلبی نباشند و به فرموده امام راحل طعم تلخ فقر را چشیده باشد آیا کسیکه حقوق های بالایی داشته می تواند این طعم چشیده باشد؟

  • نویسنده : مریم ابوئی مهریزی
  • منبع خبر : البرز فردا