بستر لازم برای بازگشت روستاییان به روستاها فراهم شده است
بستر لازم برای بازگشت روستاییان به روستاها فراهم شده است
استاندار البرز گفت: با اقداماتی که در البرز صورت گرفت بستر لازم برای بازگشت روستاییان به روستاها فراهم شده و اکنون شاهد افزایش جمعیت روستاها در استان هستیم.

به گزارش البرز فردا، عزیز الله شهبازی در مراسم افتتاح ۱۲۰۰ پروژه محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی در روستای جارو بخش پلنگ آباد که با حضور سردار سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد، افزود: در گام دوم انقلاب خانواده انقلاب بیش از پیش کنار هم هستند و دوران طلایی رشادت، پایمردی و با هم بودن دهه ۶۰ در کشور عزیزمان تکرار شد.

وی با قدردانی از حضور سردار سرلشکر حسین سلامی، ادامه داد: روستای جارو یکی از مناطق پر ظرفیت استان در دل کویر است که مردمانی خونگرم و پرتلاش دارد که طی یک سال حضورم در البرز، سعادت دیدار های چهره به چهره با مردمان آن را داشته ام.

شهبازی گفت: با اقداماتی که در البرز صورت گرفت بستر لازم برای بازگشت روستاییان به روستاها فراهم شده و اکنون شاهد افزایش جمعیت روستاها در استان هستیم.

وی افزود: اکنون با اتحاد و انسجامی که در البرز برای رشد، توسعه و تعالی وجود دارد این استان به یک الگوی وحدت تبدیل شده است.

استاندار البرز با بیان اینکه نرخ بیکاری در البرز کاهش یافت، اضافه کرد: با کار تیمی که در البرز وجود دارد موفق شدیم اعتبارات عمرانی را برای نخستین بار در تاریخ البرز افزایش دهیم همچنین بواسطه این تعامل و همدلی شاهد رشد صادرات و رشد نرخ مشارکت اقتصادی نیز در این استان بودیم.

شهبازی افزود: پروژه ۱۵۸ کیلومتری چرمشهر-آبیک نیز بسیار مهم و حائز اهمیت است که با تلاش های قرارگاه سازندگی پیشرفت خوبی داشته و از برنامه زمانبندی عقب نیست.

وی عنوان کرد: پروژه قطار برقی گلشهر-شهرجدیدهشتگرد نیز مدت ها بلاتکلیف بود که با پیگیری های صورت گرفته ظرف چند ماه اخیر روند تکمیل را به سرعت طی کرد.

استاندار البرز گفت: برای اولین بار در البرز عملیات اجرایی پست ۴۰۰ کیلوولت در باغستان کرج آغاز شد و این امکان برای کوثر در اشتهارد نیز در دستور کار است.

وی افزود: همچنین پروژه های راه سازی البرز با سرعت در حال پیشرفت هستند که نوید آبادانی و توسعه استان را می دهند.

شهبازی ادامه داد: امید است که بتوانیم با اتحاد و انسجام همچنان اسباب سربلندی مردم را فراهم کنیم. وی گفت: آرزوی درخشش بیش از پیش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را که از قلب مردم برخاسته را داریم.