بدنبال آمار سازی نیستم
بدنبال آمار سازی نیستم
استاندار البرز گفت: به شدت با آمارسازی مخالف هستم و بر این باورم که باید بر اساس واقعیت ها تمهیدات لازم اتخاذ شود تا نتیجه لازم را اخذ کنیم.

به گزارش البرز فردا، عزیز الله شهبازی در جلسه شورای اشتغال استان که در محل تربیت مربی استان برگزار شد، با اشاره به اینکه بیش از نیمی از سال گذشته و باید روند تحقق اهداف و برنامه ها طبق تعهدات استان تسریع شود، افزود: در این چند ماه باقی مانده، دستگاه های استان باید به گونه ای اقدام کنند که اگر از برنامه های اشتغالزایی در استان عقب هستند، جبران کنند.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی کار از تئوری پردازی گذشته و باید با اقدام جهادی در راستای رونق تولید و ایجاد اشتغال گام برداریم.

شهبازی گفت: اکنون البرز علی رغم رشد سریع مهاجرت در حوزه های کشاورزی، صنعت و فناوری های نوین در کشور چهره و بنام است.

وی افزود: سالانه به طور متوسط حدود ۸۰ هزار نفر به جمعیت البرز از طریق مهاجرت ها اضافه می شود از این رو با توجه به اینکه طبق آخرین آمار مرکز آمار کشور نرخ مشارکت اقتصادی البرز برای اولین بار در تاریخ استان رشد یافته، مسئولیت های سنگینی بر دوش مدیران استان است.

استاندار البرز با تاکید بر اینکه فرصت تعلل در البرز وجود ندارد، اضافه کرد: نرخ بیکاری البرز در ۶ ماهه اول سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۲ درصد کاهش داشته که این امر نشان دهنده پویایی تولید و اشتغال در البرز است.

وی گفت: به شدت با آمارسازی مخالف هستم و بر این باورم که باید بر اساس واقعیت ها تمهیدات لازم اتخاذ شود تا نتیجه لازم را اخذ کنیم.

شهبازی افزود: با ایجاد بسترهای اشتغال و کاهش نرخ بیکاری به طور قطع شاهد کاهش آسیب های اجتماعی و بسیاری از معضلات خواهیم بود بنابراین با تصمیم گیری بر مبنای واقعیت ها و آمارهای صحیح می توانیم برنامه ریزی کنیم.

وی عنوان کرد: آمارهایی که ارائه می دهیم براساس اعلام مرکز آمار کشور است چراکه بر روی اصل پژوهش و شاخص های بین المللی است.

استاندار البرز با اشاره به لزوم مهارت افزایی دانش آموزان و دانشجویان استان گفت: اکنون ۵۰ درصد از شاغلان الزاما دارای تحصیلات دانشگاهی نیستند ولی با مهارت به شغل دست یافته اند.

وی با اشاره به اینکه حدود ۴۵۰ هزار نفر در البرز از حقوق بگیران تامین اجتماعی هستند، افزود: حدود ۱۵۰ هزار نفر از شاغلان البرز در حوزه صنعت مشغول به کار هستند.

شهبازی مطرح کرد: پروژه مهارت محور باید در البرز با قدرت اجرایی شود چراکه برآیند خوبی خواهد داشت.

وی گفت: البرز غلی رغم اینکه استانی تازه تاسیس است ولی توانسته در بسیاری از جبهه ها صاحب نام و موثر باشد.

وی با اشاره به ظرفیت های حوزه گردشگری البرز، ادامه داد: در این این حوزه به اندازه توان و ظرفیت های موجود اقدام نشده و جمعیتی که در حوزه گردشگری البرز مشغول هستند با فرصت های موجود همخوانی ندارد.

شهبازی گفت: از تمامی دستگاه های استان و بانک ها انتظار می رود که مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان را بر شکوفایی گردشگری استان طبق تاکیدات رییس جمهوری، همراهی کنند.

وی افزود: به طور مثال ۵۱ واحد آموزشی متروکه و بلااستفاده در روستاهای جاده کرج-چالوس قرار دارد که می توان از ظرفیت در حوزه بومگردی بهره برد.

استاندار البرز اضافه کرد: در حوزه فناوری های نوین و استارتآپ ها نیز البرز بسیار فعال و موثر عمل کرده و امید است که جانمایی که از سوی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی صورت می گیرد، شهرک استارت آپی البرز نیز راه اندازی شود.