نقطه هدف ما توسعه گردشگری در البرز است
نقطه هدف ما توسعه گردشگری در البرز است
استاندار البرز گفت: با توجه به ظرفیت های بالای البرز در حوزه گردشگری نقطه هدف ما توسعه گردشگری در این استان است.

به گزارش البرز فردا، عزیز الله شهبازی در جلسه زیرساخت ها و فرصت های گردشگری البرز، با اشاره به ظرفیت های گردشگری البرز، افزود: از تلاش های تمامی شهرداران و مسئولان استان در راستای پشتیبانی برگزاری هر چه با شکوه تر اجتماع بزرگ اربعین امسال قدردانی می کنم.

وی با بیان اینکه طبق آمارهای ارائه شده از سازمان برنامه و بودجه کشور، اشتغال البرز با شیب ملایمی به سمت خدمات رفته، ادامه داد: البرز در حوزه صنعت، کشاورزی و گردشگری ظرفیت های فراوانی برای اشتغال و رونق تولید دارد.

شهبازی به دیدار با رییس جمهور اشاره کرد و گفت: دکتر روحانی در این دیدار در خصوص برنامه های البرز پیرامون بهره برداری از فرصت های گردشگری سوال کرده و پرداختن به این امر را مورد تاکید قرار دادند.

وی افزود: باید در حوزه گردشگری البرز، برنامه محور برای شکوفایی ظرفیت های موجود و ایجاد بسترهای مناسب جهت جذب گردشگران، رونق اقتصادی و اشتغالزایی از طریق اقدام کرد.

استاندار البرز با تاکید بر اینکه معدن عظیمی از هنر در حوزه صنایع دستی البرز وجود دارد، اضافه کرد: اکنون بسیاری حتی در البرز از صنایع دستی این استان با خبر نیستند بنابراین ضرورت دارد این امر را مورد توجه ویژه قرار داد.

وی گفت: مکان یابی برای راه اندازی نمایشگاه صنایع دستی البرز باید به یک پروژه بدل شود و بزودی این پروژه به سرانجام برسد.

شهبازی افزود: البرز با فرصت های نامحدود گردشگری فاقد یک هتل ۵ ستاره است که برای کمک به راه اندازی این امکان در محل احداث آن حضور یافته و برای رفع موانع دستور لازم و تصویب ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات انجام شد.

وی عنوان کرد: برای اجرای طرح گردشگری شهرداری کرج در اراضی هزار هکتاری باغستان همراهی لازم صورت گرفته ولی روند امور بسیار کند سپری می شود.

*ظرف یک ماه روند اجرای طرح گردشگری در اراضی هزار هکتاری باغستان تسریع شود

استاندار البرز گفت: ضرورت دارد که ظرف یک ماه روند اجرای طرح های گردشگری شهرداری کرج در اراضی هزار هکتاری باغستان با همکاری و مساعدت اداره کل راه و شهرسازی تسریع شود.

وی افزود: اراضی هزار هکتاری باغستان کرج فرصت بسیار مغتنمی برای اجرای طرح های گردشگری محسوب می شود و متقاضیان خوبی دارد از این رو باید تدابیر لازم در کمترین زمان ممکن اتخاذ شود.

شهبازی عنوان کرد: البرز یکی از مهاجرپذیرترین استان های کشور است و به طور متوسط سالانه ۸۰ هزار نفر جمعیت مهاجر به البرز افزوده می شود و این استان کم مساحت دارای ظرفیت های بسیاری است.

وی گفت: اکنون البرز در حوزه های صنعت، کشاورزی، تجارت، فناوری های نوین، استارت آپ ها و… فعال و پویا است ولی در بخش گردشگری نیازمند توجه ویژه و عزم جمعی برای شکوفایی و رونق است.

استاندار البرز افزود: زندگی در البرز جریان دارد و براساس آخرین آمارهای مرکز آمار کشور، نرخ مشارکت اقتصادی البرز از متوسط کشوری پیشی گرفته از این رو رسالت ما بعنوان مسئولان این استان سنگین تر می شود چراکه باید بسترهای لازم را برای تحقق امیدی که در البرز موج می زند بیش از پیش فراهم کنیم.

وی یادآور شد: البرز منابع نفتی و معادن موثری ندارد بنابراین باید بتوانیم با بالفعل کردن ظرفیت های بالقوه، استان را به نحو مقتضی اداره کنیم.

شهبازی گفت: البرز به نسبت بسیاری از استان های کشور دارای فرصت های گردشگری، بومگردی و صنایع دستی است که تاکنون به شکل مطلوبی از آنها بهره برداری نشده بنابراین دیگر شکیبایی جایز نیست و باید برای شکوفایی این ظرفیت ها وارد میدان شویم.