حاج قاسم به دست  شقی‌ترین افراد عالم‌ به شهادت رسید
حاج قاسم به دست  شقی‌ترین افراد عالم‌ به شهادت رسید
دریادار پاسدار علی فدوی در مراسم دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در مسجد امام علی ع پردیس کشاورزی ومنابع طبیعی دانشگاه تهران در کرج برگزار شد، اظهار داشت: شهید حاج قاسم سلیمانی همچون حضرت علی اکبر قطعه قطعه شد و مانند حضرت ابوالفضل (ع) دستش جدا و مانند ارباب خود مظلومانه به شهادت رسید و به دیدار خدای خودش شتافت. چراکه به دست شقی ترین افراد به شهادت رسید.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مکتب حاج قاسم سلیمانی فقط معطوف به ایام سالگرد و شهادت او نیست بلکه بایستی در تمام ایام یاد شده و آموزش داده شود.حاج قاسم سلیمانی در دل ها کولاک کرد، چون دلها را خداوند متعال به سمت سوی او برد و این خداوند است که دل ها را معطوف انسان های خاص می کند

وی بیان داشت: به طور حتم حاج قاسم اعمالی داشته که او را  متفاوت از دیگران کرد؛ سردار سلیمانی به جز ملت ایران در دل‌های مسلمانان منطقه غوغایی به پا کرد خضوع و خشوع شهید سلیمانی و نگاه ویژه به خانواده شهدا و فرزندان و مادران شهدا از اقدامات منحصر به فرد ایشان در زمان حیات بود.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به ارادت و احترام سردار سلیمانی به خانواده شهدا، تصریح کرد: برخی وقت ها حاج قاسم سلیمانی مادر شهیدی را با عصا می دید، به پیشواز او می رفت و خود را روی پای مادر شهید می انداخت.

وی خاطرنشان کرد: خداوند متعال آنچنان به حاج قاسم سلیمانی عظمت داد که ده ها میلیون نفر در داخل ایران و سایر کشورها عزادار بودند و در مراسم تشییع او شرکت کردند، شاید چگونگی شهادت او بود که دلها را به سوی این شهید والا مقام معطوف کرد،

وی با بیان اینکه حاج قاسم یک روال و طریقه کاری داشت که آن را الگو سازی کرد، گفت:  پیروزی انقلاب اسلامی زلزله ای بر جان  دشمنان انداخت و آنها مصمم شدند که انقلاب را از بین ببرند به طوریکه از صبح روز ۲۴ بهمن سال ۵۷ به صورت رسمی و مسلحانه ایادی آمریکا در کردستان به انقلاب حمله کردند.

فدوی افزود: هشت سال دفاع مقدس را پایداری کردیم در مقابل جنگی که نوک پیکان آن صدام بود ولی ۸۷ کشور همچون کشورهای اروپایی، آمریکایی و حتی کشورهای کوچک خلیج فارس به صورت رسمی اعلام کردند که ما هم در این جنگ یاریگر صدام بوده ایم.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی به گونه ای پیش رفته که علیرغم تمام دشمنی ها و خباثت ها تا چند روز دیگر چهل و سومین سال پیروزی خود را جشن می گیرد و آن ها نتوانستند هیچ غلطی بکنند و زمانیکه جنگ هم به اتمام رسید از آن پس نتوانستند حتی یک تیر به سمت ایران شلیک کنند.

وی اضافه کرد: این اقتدار به دلیل قوتی است که در انقلاب اسلامی و جبهه حق وجود دارد که اگر تمام جبهه باطل به رهبری شیطان بزرگ متحد شوند که متحد هم شده اند هنوز نتوانسته اند خدشه ای به انقلاب اسلامی وارد کنند بلکه این انقلاب اسلامی است که در روندی قرار گرفته  که دشمنان  باید بروند.

فدوی گفت: این اقتدار به دلیل قاعده ای است که نظام اسلامی و مردم انقلابی ایران که مطابق با دستور خداوند بود به آن عمل کردند که اگر اینچنین نبود یکی از این توطئه ها کافی بود تا دودمان کشور ما را بر باد دهد.

وی بیان داشت: باید به الگو و قاعده ای که در انقلاب اسلامی حاج قاسم ها به آن عمل کرده اند توجه زیادی شود زیرا مکتب حاج قاسم متعلق به ایام شهادتش نیست که فقط در سخنرانی ها از آن یاد شود بلکه این مکتبی که رهبر معظم انقلاب فرمودند برای این است که به آن عمل شود.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد که در اسلام گفته شده در انجام تکالیف تمام و کمال پای کار بروید و برای آن کم نگذارید و با اخلاص و صدق پای کار بروید.

وی گفت: زمانیکه اوباما رییس جمهور شیطان بزرگ آمریکا در طول عمر رییس جمهوری خود حدود ۶۰ عبارت را گفته که ریشه و پایه های آمریکا و شرق و غرب را می زند  شاید به این دلیل بود که پدرش مسلمان بوده است.

وی افزود: اسلام قاعده و فرمولی دارد که دشمنان نتوانستند از پس جبهه اسلام برآیند و اگر در هر کاری طبق این قاعده یش برویم خداوند نتیجه را رقم می زند و این الگویی است که باید دائم به فکر آن باشیم و دائم به خود یادآوری کنیم.

. با بیان اینکه انقلاب اسلامی و مردم ایران حماسه‌های بزرگ را در کارهای سختی انجام دادند و همواره پیروز بودند، خاطرنشان کرد: مردم ایران آمریکا را به زبونی کشاندند ولی آیا این وضعیت اقتصادی در شأن ماست که این نشان می‌دهد طبق قولمان عمل نکرده ایم و اگر در اینجا هم خوب عمل کنیم بهترین‌ها را برای مردم رقم می زنیم.

سردار فدوی گفت: ملت ما یکی از قدیمی ترین ملت‌های دنیا محسوب می‌شود و حدود ۱۰ هزار سال تاریخ مسلم داریم و عنوان می‌شود اولین جایی که کشاورزی در آن انجام شده ایران است.

وی با اشاره به اینکه بهترین بذر کشاورزی را به نام بذر خراسان داریم، اظهار کرد: افتخار تولیدکنندگان بذر دنیا این است که توانسته اند بذر خراسان تولید کنند و به این اسم فروخته می‌شود

وی یادآور شد که ایران بالاترین قدمت بهره وری از آب را با حفر قنات های چندهزار ساله دارد که هنوز هم جاری است که نشان از این دارد توانمندی ما به قدری است که به هر مشکلی می توان غلبه کنیم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در کشور افراد فراوانی با  بهره هوشی بسیار بالا  داریم که باید در این بخش مدیریت و ساماندهی صورت گیرد تا با هر موضوعی مشکلات را حل کنند.

وی تصریح کرد: توانمندی ما خیلی بیش از دشمنی است که مشکل درست می کند و حدود هزاران سال است که به کشاورزی مسلط هستیم و باید ایران منشاء کشاورزی های جنگی باشد نه دیگران و تا در علم به این مرحله نرسیم این دشمنی ادامه دارد وقتی به قله برسیم دشمنی ها تمام می شود.

وی گفت: دشمنان چنان احمقانه رفتار کردند که اگر ما را تحریم نمی کردند و همچنان کشور ما را تامین می کردند جوانان ایرانی به دنبال تولید علم و دانش نمی رفتند و این تحریم ها باعث پیشرفت کشور ما و رسیدن به قله های دانش شده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه باید در جهت آبادانی کشور تلاش کنیم و پشتیبان ملت غیور باشیم، متذکر شد: امیداست به برکت این شهید دردانه بتوانیم ادامه دهنده راه ایشان باشیم.

گفتنی است در این مراسم فرمانده سپاه ناحیه امام حسن استان البرز سردار سرتیپ دوم پاسدار علیرضا حیدرنیا  هم یاد و خاطره ی شهید سردار قاسم سلیمانی را گرامی داشتند و خاطر نشان کردکه ما باید  الگوی عملی برای مکتب حاج قاسم  باشیم