پذیرش کودکان کار در مراکز بهزیستی البرز افزایش ۵۵ درصدی داشته است
پذیرش کودکان کار در مراکز بهزیستی البرز افزایش ۵۵ درصدی داشته است
مدیر کل بهزیستی البرز گفت: در شش ماهه اول امسال تعداد کودکان کار پذیرفته شده در مراکز بهزیستی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۵ درصد افزایش داشته است

به گزارش البرز فردا ،اسدلله حیدری گفت: حدود ۴۶ درصد از کودکان کار استان که از خدمات بهزیستی استفاده می‌کنند، بین ۶ تا ۱۱ سال، بیش از ۲۸ درصد ۱۲ تا ۱۴ سال، بیش از ۲۱ درصد از آنها ۱۵ تا ۱۸ سال و بیش از سه درصد هم زیر شش سال هستند.

وی ادامه داد: رابطعه معکوس سن و میزان حضور در خیابان ناشی از آن است که کودکان با افزایش سن وارد کارگاه‌های زیر زمینی یا سایر مشاغل می‌شوند.

وی افزود: بررسی وضعیت تحصیلی این کودکان نشان می‌دهد بیش از ۴۴ درصد این کودکان دارای تحصیلات مقطع دبستان، بیش از ۳۶ درصد آنها ترک تحصیل کرده و ۹.۴ درصد آنها در مقطع راهنمایی تحصیل می‌کنند و ۴.۵۲ آنها نیز زیر سن مدرسه هستند.

حیدری اضافه کرد: با توجه به آمار، ۳۶.۷۲ درصد از کودکان خدمت گیرنده از بهزیستی استان ایرانی بوده و ۶۳.۲۸ آنها نیز اتباع خارجی هستند.

مدیرکل بهزیستی البرز تاکید کرد: ۸۰.۷۹ درصد کودکان کار و خیابان استان که از خدمات مراکز بهزیستی استفاده می‌کنند پسر و مابقی دختر هستند.

این مسئول با اشاره به افزایش تعداد کودکان کار و خیابان استان گفت: در شش ماهه اول امسال میزان پذیرش این کودکان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۱۱۴ نفر بود، ۵۵ درصد افزایش داشته است.