بازگشایی باشگاه ها؛ مهمترین دغدغه باشگاه داران فردیس/کسب ۱۰۷ مدال توسط قهرمانان ورزشی فردیس
بازگشایی باشگاه ها؛ مهمترین دغدغه باشگاه داران فردیس/کسب ۱۰۷ مدال توسط قهرمانان ورزشی فردیس
استمرار تعطیلی بیش از ۳۲۰ باشگاه در فردیس، آسیب‌های جبران ناپذیر  اقتصادی، اجتماعی و روانی را به جامعه ورزش این شهر وارد کرده و به طور میانگین موجب بیکاری بیش از هزار و ۵۰۰ نفر افراد شاغل در باشگاه‌ها شده است.

داوود عزیزی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس مهمترین دغدغه ورزش فردیس را تعطیلی باشگاه‌ها اعلام کرد و افزود: بیش از۳۲۰ باشگاه در فردیس وجود دارد که حدود  ۹۵ درصد آنها استیجاری هستند و درتعطیلی اجباری کرونا، علاوه بر هزینه زندگی، اجاره باشگاه و اقساط دستگاه ها، فشار دو چندانی را بر باشگاه داران وارد کرده است. به عنوان نمونه باشگاهی با مساحت ۷۰۰ متر مربع، اجاره ماهیانه ۱۰ میلیون تومان و اقساط ۷ میلیون تومان را برای مدیرش به همراه دارد که صاحب ملک نیز حاضر به بخشش اجاره نیست.

وی با اشاره به اینکه تنها خواسته باشگاه داران بازگشایی باشگاه‌هاست، گفت: هر روز با مراجعه و تماس های متعددی در این خصوص روبرو هستیم وبرای رفع این مشکل بر اساس پروتکل‌های ابلاغی،  ۱۸ بند پروتکل جدید و  بومی سازی شده به فرمانداری ارائه کردیم تا مشکلات باشگاه داران در ستاد  کرونای استان البرز مورد بررسی قرار گیرد.

این مسؤول یادآور شد: استمرار تعطیلی بیش از ۳۲۰ باشگاه در فردیس، آسیب‌های جبران ناپذیر  اقتصادی، اجتماعی و روانی را به جامعه ورزش این شهر وارد کرده و به طور میانگین موجب بیکاری بیش از هزار و ۵۰۰ نفر افراد شاغل در باشگاه‌ها شده است.

کسب ۱۰۷ مدال توسط قهرمانان ورزشی فردیس

رئیس اداره ورزش فردیس با اشاره به ظرفیت های ورزشی شهرستان، یادآور شد: اگرچه در فردیس با کمبود زیرساخت های ورزشی مواجهیم اما پتانسیل نیروی انسانی در این شهر بی نظیر است و قهرمانان بزرگی در سطح ملی و بین الملی را  در خود جای داده است به طوریکه در سال گذشته قهرمانان ورزشی فردیس موفق به کسب ۱۰۷ مدال مختلف شدند که از این تعداد ۸۰ مدال کشوری،  ۱۵ مدال بین المللی، ۸ مدال آسیایی و ۴ مدال در سطح جهانی بوده است.

وی با تشریح عملکرد اداره ورزش فردیس در سال گذشته گفت: ۲۳هزار ورزشکار سازمان یافته ، ۳۸ هیئت ورزشی و ۱۶ سازمان مردم نهاد تحت نظارت اداره ورزش فردیس فعالیت می کنند که امسال در شرایط کرونایی فعالیتی نداشته اند اما بر اساس ارزیابی عملکرد سال گذشته، سه هیأت ورزشی  و ۳ سمن به عنوان برترین های سال ۹۸ انتخاب شدند. 

عزیزی برگزاری ۹همایش توسط هیأت همگانی،  ۳۱جشنواره مختلف، ۱۱ کلاس مربیگری و ۴ جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان را از اقدامات اداره ورزش و جوانان فردیس در سال گذشته برشمرد و افزود: در طو ل سال گذشته ۳۰۰ مسابقه توسط هیأت‌های ورزشی  در شهرستان، ۳۲ مسابقه میزبانی استان و ۱۳ مسابقه قهرمانی کشور در فردیس برگزار شده است.

وی برگزاری ۱۰ کارگاه آموزشی مختلف، ۱۰ کارگاه مشاوره رایگان در خصوص ازدواج و ۵ مسابقه فرهنگی قرآنی را از جمله اقدامات فرهنگی اداره ورزش و جونان فردیس عنوان کرد.

رئیس اداره ورزش فردیس همچنین از تکمیل ‌۱۰۰ درصدی پروژه استخر وحدت خبر داد و گفت: این استخر آماده استفاده مردم شهرک وحدت پس از ایام کرونایی خواهد بود. همچنین سالن طبقاتی تهرانی مقدم که با توجه به شرایط کرونایی به عنوان نقاهتگاه کرونا در اختیار ستاد کرونا قرار داده شده، پس از رفع بحران، به عنوان خانه‌های ورزشی و  دفتر مشترک هیأت‌های ورزشی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. همچنین خانه جوان فردیس در ابتدای پارک تندرستی در حال احداث است که امیدواریم  با تلاش مسؤولان ذیربط هر چه زودتر به اتمام برسد و در اختیار جوانان این شهر قرار گیرد

  • منبع خبر : فارس