برخورد قانونی با مرتع‌خواری در البرز؛ اراضی ملی رفع تصرف می‌شود
برخورد قانونی با مرتع‌خواری در البرز؛ اراضی ملی رفع تصرف می‌شود
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز با بیان اینکه یکی از رسالت‌های اصلی منابع طبیعی حفاظت از مراتع است، گفت: اراضی ملی رفع تصرف البرز می‌شود.

 

به گزارش البرز فردا حامد فرضی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج در خصوص اشتغال جایگزین برای روستاییان و ساکنین مراتع در استان البرز، اظهار داشت: جهت جلوگیری از ایجاد آسیب به مراتع برای روستاییان اشتغال جایگزین تعریف می‌شود.

وی با بیان اینکه استان البرز دارای مراتع و ظرفیت‌های زیادی در این راستا است، افزود: در این راستا در حال حاضر قرارداد طرح‌های مرتع داری با پیوست مشاغل جایگزین در استان البرز انجام می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز، بیان کرد: از جمله مشاغلی که در مراتع در حال انجام است می‌توان به کشت علوفه برای دام، گیاهان دارویی و همچنین ایجاد بوم‌گردی اشاره کرد.

 

فرضی با بیان اینکه رفع تصرف معارضین یکی دیگر از اقدامات ما در منابع طبیعی استان البرز است، تصریح کرد: از ابتدای سال با همکاری تنگاتنگی که با دادگستری استان برقرار شد این اقدامات افزایش بیشتری پیدا کرده است.

وی در خصوص واگذاری زمین‌های منابع طبیعی به اشخاص حقیقی، عنوان کرد: این کار توسط امور اراضی انجام می‌شود و منابع طبیعی تنها استعلام های مورد نیاز را انجام می‌دهد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز با عنوان اینکه امکان واگذاری اراضی ملی وجود دارد، خاطرنشان کرد: برخی خصوصیات مانند بلا معارض بودن، وجود آب و ممنوعه نبودن اراضی در این واگذاری‌ها حائز اهمیت است.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم