خودسازی و جامعه سازی مقدمه ایجاد تمدن نوین اسلامی است
خودسازی و جامعه سازی مقدمه ایجاد تمدن نوین اسلامی است
آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اهمیت طلاب جامعه ساز گفت: خودسازی و جامعه سازی مقدمه ایجاد تمدن نوین اسلامی است.

 

« آیت الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی» طی آئین تکریم و معارفه مدیریت حوزه علمیه خواهران البرز که با حضور معاون امور حوزه های علمیه خواهران کشور دوشنبه ۶ مرداد انجام شد گفت: خودسازی و جامعه سازی مقدمه ایجاد تمدن نوین اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در البرز افزود: در کار طلبگی از خدا می گوئیم آنچنان که انبیاء الهی نیز کارشان همین بود به واقع آن ها آمدند تا با تمدن سازی و انسان سازی کنند و جامعه را به سمت تربیت الهی و ایمان پیش برند.

وی توضیح داد: انسان موحد دشمن شناس می شود چرا که توحید بدون دشمن شناسی و استکبارستیزی یک توحید ناقص است.

امام جمعه شهر کرج خاطرنشان کرد: جایگاه حوزه علمیه بسط توحید است به این معنا که باید فهم جامع و کامل از اسلام داشت و این فهم را فهماند.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه تربیت به عنوان یکی از اهداف طلبگی مطرح کرد: کار تربیتی به معنای کار کیفی کردن است امری که تعطیل بردار نیست.

آیت الله حسینی همدانی عنوان کرد: معنویت منافاتی با تکنولوژی روز ندارد به همین دلیل به عالم نیاز داریم و عالم متقی باتقوا که شناخت به وظیفه خود داشته باشد و در کنار علم معنویت نیز کسب کند چرا که طلبه ای که معنوی نباشد مورد قبول نیست و باید این مهم را در خود تقویت کند.

رئیس شورای سیاست گذاری امور مساجد استان البرز بیان کرد: بانوان باید در مباحث علمی شرکت کنند و در زمانی که شبهه ای به دین وارد شد اظهار نظر کنند.

آیت الله حسینی همدانی مطرح کرد: مسیر حرکتی ما براساس بیانیه گام دوم انقلاب حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی است که این کار الزام اولیه ای که دارد توجه به جایگاه خانواده و رکن اصلی آن بانوان است.

در پایان نماینده ولی فقیه در البرز با اشاره به رشد حوزه علمیه بانوان در این مدت اخیر خاطرنشان کرد: باید حوزه علمیه  بتواند جامعه را نورانی کند که بخش عمده آن متوجه این ظرفیت عظیم بانوان است.

  • منبع خبر : خبرگزاری شبستان