اجرای طرح برخورد با فروشندگان غیر مجاز طیور در کرج
اجرای طرح برخورد با فروشندگان غیر مجاز طیور در کرج
فرمانده انتظامی شهرستان کرج از اجرای طرح برخورد با فروشندگان غیر مجاز طیور در محدوده میدان کرج خبر داد.

سرهنگ “محمد معظمی گودرزی” در تشريح اين خبر گفت: در راستای طرح پاکسازی و ساماندهی صنوف مربوط به پرنده فروشی ها و حیوانات غیر مجاز در منطقه مرکزی کلان شهر کرج، بررسی موضوع در دستور کار ماموران کلانتری ۱۲ چمران و پلیس امنیت عمومی شهرستان کرج قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اینکه فعالیت این واحدها علاوه بر آلودگی محیط زیست و عدم رعایت نکات بهداشتی موجب نارضایتی شهروندان شده است، لذا تیمی متشکل از ماموران انتظامی با همکاری عوامل شهرداری و دامپزشکی، نسبت به برخورد قانونی با صنوف متخلف فروش طیور و جمع آوری ۱۰ واحد صنفی ثابت و ۵ واحد سیار اقدام کردند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: با توجه به اهمیت پیشگیری از آلودگی محیطی و بروز بیماری های مشترک حیوان و انسان، ساماندهی پرنده فروشی ها مورد نظر مردم و دستگاه تصمیم گیر بود که این اقدام در بخشی از هسته مرکزی شهر کرج که می توان گفت، محل تجمع این صنف است محقق شد.

سرهنگ گودرزی با بیان این که اغلب این طیور و بعضا حیوانات وحشی در خارج از مغازه نگهداری می شوند ادامه داد: این امر سبب ایجاد سد معبر شده و همچنین به وجود آمدن ناهماهنگی بصری و بوی نامطبوع در منطقه، از عوارض فروش این حیوانات است.

وی بیان داشت:اجرای این طرح، موجب اعلام رضايت شهروندان از پلیس و مبادي ذي ربط شد.

  • منبع خبر : پلیس البرز