کشف اقلام پزشکي غير مجاز در فضاي مجازي در البرز
کشف اقلام پزشکي غير مجاز در فضاي مجازي در البرز
رئیس پلیس فتا البرز، از کشف اقلام پزشکی غیر مجاز در فضای مجازی در این استان خبر داد.

سرهنگ “محمد اقبالی” روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس افزود: کارشناسان اداره مبارزه با جرایم سایبری پلیس فتا البرزطی رصد سایت ها و کانال های مختلف درفضای مجازی دریک سایت فروش کالا به یک آگهی تبلیغ فروش محافظ و ماسک برخورد و موضوع را به صورت ویژه در دستور کارقراردادند.

وی اضافه کرد: کارشناسان پلیس فتا با همکاری اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی البرز با هماهنگی مقام قضائی محل مورد نظر را شناسایی و در بازرسی از محل مورد نظر بیش از یک هزارو ۳۵۰ عدد کالای پزشکی غیرمجاز کشف شد.

سرهنگ اقبالی گفت: کالاهای کشف شده شامل پمپ بادکش ،آتل انگشت ،آمبويگ مربوط به تنفس مصنوعي، پودر ميکرو درم ، رول روتختي اتاق جراحي ، عينک محافظ پرستاري ، عينک محافظ نشکن، شيلد محافظ صورت ،مرطوب سنج اکسيژن و گاز استريل بوده که از یک محیط کاملا غیر بهداشتی کشف شد.

رییس پلیس فتا استان البرز با بیان این که در این رابطه یک نفر دستگیر شد گفت: بر اساس برآورد کارشناسان ارزش کالاهای مکشوفه ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

گفتنی است، طی یک ماه گذشته تاکنون مقادیر زیادی انواع دارو ، مواد ضدعفونی کننده ، ژل بهداشتی، انواع کالای پزشکی و الکل توسط پلیس البرز و سایر دستگاه های نظارتی این استان کشف شده است.