البرز سال آیند در حوزه کشاورزی رشد ۳۰۰ درصدی خواهد داشت
البرز سال آیند در حوزه کشاورزی رشد ۳۰۰ درصدی خواهد داشت
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز گفت: البرز با توجه به شرایطی که دارد از شیوه های نوین کشاورزی از جمله راه اندازی شهرک های گلخانه ای راجایگزین کشاورزی سنتی کرده تا علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب بتواند محصول بیشتری را برداشت کند که این اقداما در سال جاری اثرش را سال آینده بارشد ۳۰۰ درصدی نسبت به کل سالهای گذشته  نشان خواهد داد.

به گزارش البرز فردا، جهانگیر شاهمرادی در جلسه شورای اشتغال استان  با اشاره به تاکید استاندار محترم البرز در خصوص کار گروه اشتغال و میزان تعهد استان بیان کرد: ضرویست تعهد اشتغال بر مبنای واقعی مشخص شود واز تمام فرمانداران ومسئولین استانی که هر کدام به نحوی در این بخش سهیم هستند خواسته ام تا با پایش وبررسی اطلاعات میزان دقیق اشتغال را بیان کنند در غیر این صورت تعهد ثبت شده از دستگاه مربوط قابل تغییر نخواهد بود.

وی با اشاره به افزایش اشتغال در استان بیان کرد : با قاطعیت اظهارمی کنم سهم اشتغال ،تولید و مشارکت  در استان البرز افزایش داشته است و رسانه های می توانند حقانیت  این موضع را رصد کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز گفت: استان البرز از سال گذشته تا کنون علی رغم تحریم ها  وفشارهایی که از سوی دشمنان  به صنعتگران وارد کرده اند با هیچ بحران کار گری مواجه نبوده است واین نشان دهنده حمایتی است که استاندار محترم البزبا همراهی دستگاههای اجرایی برای توسعه و رونق تولید از واحدهای صنعتی  داشته است.

وی با اشاره به  افزایش پرداخت تسهیلات رونق تولید اظهار داشت: البرز دوسال پی در پی رتبه یک رونق تولید را بدست آورده است سال گذشته کل تسهیلات پرداختی  ۱۶۷۰ میلیارد تومان بوده درصورتی که در ۵ماهه نخست سال جاری ۱۰۳۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید پرداخت شده است وانتظار می رود این رقم تا پایان سال به حدود ۳ هزار میلیار تومان برسد که رشدی دو برابری را نسبت به سال گذشته نشان می دهد.

شاهمرادی با اشاره به اینکه اثر پرداخت تسهیلات را کجا می توان مشاهده کرد بیان کرد: پرداخت تسهیلات رونق تولید جان دوباره ای را به واحدهای صنعتی ،تولیدی وکشاورزی بخشید که بروز ظهور آن را می توان در کاهش نرخ بیکاری، توسعه واحدهای صنعتی ،افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی مشاهده کرد.

وی در خصوص سهم اشتغال استان البرز در مقایسه با سایر استانها گفت: نکته حائز اهمیت  در خصوص اشتغال استان البرز در این است که سهم اشتغال کشاورزی درالبرز ۳ درصد است وصنعت  ۴۴ درصد اشتغال استان را به خود اختصاص داده است  که بعد از استان یزد رتبه دوم  در حوزه اشتغال به البرز تعلق دارد البته  قابل تامل است که یزد ۱۷ درصد اشتغالش مربوط به حوزه کشاورزی است و می توان گفت البرز استانی صنعتی است وبیشترین اشتغال را در حوزه صنعت ایجاد کرده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرزبا اشاره به اینکه البرز شیوه های نوین کشاورزی را جایگزین کشت سنتی کرده است تصریح کرد: البرز با توجه به شرایطی که دارد از شیوه های نوین کشاورزی از جمله راه اندازی شهرک های گلخانه ای راجایگزین کشاورزی سنتی کرده تا علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب بتواند محصول بیشتری را برداشت کند که این اقداما در سال جاری اثرش را سال آینده بارشد ۳۰۰ درصدی نسبت به کل سالهای گذشته  نشان خواهد داد.