عابران پیاده عامل ۷۰ درصد سوانح رانندگی در البرز
عابران پیاده عامل ۷۰ درصد سوانح رانندگی در البرز
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت: ۷۰ درصد حوادث ناشی از سوانح رانندگی در البرز، درسال جاری مربوط به عابران پیاده است.

به گزارش البرز فردا، سرهنگ “غلامعلی شرق” در تشریح این خبر اظهار داشت: با توجه به آمار بالای مرگ و میر عابران پیاده بر اثر حوادث رانندگی مسئولان ذیربط باید نسبت به این مهم چاره اندیشی کنند.

رئیس پلیس راهور البرز افزود : طبق بررسی های به عمل آمده استان البرز بیشترین آمار تصادف عابران پیاده در کشور را به خود اختصاص داده است که بیشترین این رقم مربوط به شهر کرج است.

وی گفت: شهر کرج به دلیل تراکم بالای جمعیتی و حجم فزاینده وسیله نقلیه نیاز به ۲۰ دستگاه پل عابر پیاده دارد که مسئولان ذیربط باید هرچه سریعتر نسبت به احداث آن اقدام کنند.

این مقام انتظامی گفت: آمار متوفیان ناشی از تصادفات درون شهری در معابر استان البرز طی ۶ ماه اول سال جاری ۱۸ درصدکاهش داشته است و طی این مدت نیز ۱۷ درصد تعداد تصادفات منجر به فوت در معابر درون شهری استان البرز کاهش نشان می دهد.

سرهنگ شرق با بیان این که در ۶ ماه نخست سال جاری تصادفات منجر به مصدومیت در البرز حدود ۱۰ درصد و تعداد مجروحان نیز ۲۴ درصد کاهش داشته است ، افزود: در مجموع تصادفات درون شهری در سال جاری ۲۷ درصد کاهش داشته که نشان ازهمکاری بیش از پیش رانندگان و نظارت مستمر و گسترده ماموران پلیس راهور بوده است.

وی با بیان این که سرعت و سبقت غیر مجاز یکی از شایع ترین عوامل تصادفات است افزود: رعایت سرعت مطمئنه و سبقت مجاز لازمه برقراری نظم و امنیت ترافیکی در سطح معابر درون شهری است و هدف پلیس از اعمال قانون این است که رانندگان با توجه بیشتر به قوانین و مقررات سهم خود را در تامین امنیت معابر ایفا کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت: در این مدت ۱۱هزار موتورسیکلت متخلف توقیف شد که که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲ درصد کاهش نشان می دهد که می توان نتیجه گرفت ،اهدای کلاه ایمنی به منظور فرهنگ سازی و آموزش های مستمر به راکبان به منظور پیشگیری از فوت ناشی از تصادف احتمالی از مهمترین عوامل کاهش این آمار است.

به گفته سرهنگ شرق پلیس با تخلفات حادثه ساز در معابر شهری ، برخورد جدی و قاطع دارد که این موضوع موجب کاهش تصادفات به خصوص تصادفات فوتی و جرحی می شود.

  • منبع خبر : پلیس البرز