اجرای دومین طرح ملی کاروان سلامت و نذر البرز در روستاهای حاشیه ای هیرمند
اجرای دومین طرح ملی کاروان سلامت و نذر البرز در روستاهای حاشیه ای هیرمند
مدیر عامل جمعیت هلال احمر البرز، از اجرای دومین طرح ملی کاروان سلامت و نذر البرز در روستاهای دور افتاده هیرمند خبر داد و گفت: این طرح با هدف خدمت رسانی به محرومان انجام می شود.

به گزارش البرز فردا، ناصر چرخساز در خصوص اجرای طرح نذر آب در استان سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: دومین طرح ملی کاروان سلامت و نذر به عنوان یکی از طرح های ملی با همت سازمان جمعیت هلال احمر البرز اجرا می شود.

وی ادامه داد: رسیدگی به وضعیت معیشتی و سلامتی مردم سیستان و بلوچستان در قالب اعزام کاروان سلامت و نذر آب از البرز به این مناطق در نظر گرفته شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر البرز با بیان اهمیت حضور نیروهای داوطلب جمعیت هلال احمر با هدف خدمت رسانی در مناطق محروم، تشریح کرد: نیروهای هلال احمر با رویکرد ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و با هدف اجرای برنامه های فرهنگی در روستاهای اطراف شهرستان هیرمند مستقر و آماده خدمت رسانی می شوند.

این مسئول در جریان اجرای طرح کاروان های سلامت، یک تیم از پزشکان عمومی، متخصصان، کارشناسان تغذیه، روانشناس، ۲ پرستار و … با هدف ویزیت رایگان، ارائه مشاوره روانشناسی خانواده و در نهایت پایش سلامت اهالی مناطق خدمات ارائه می دهند.

چرخساز در پایان بیان کرد: توزیع کالا و ارزاق اولیه، برپایی ایستگاه های نقاشی، مشاوره های پزشکی از دیگر برنامه هایی است که طی پنج روز حضور نیروهای هلال احمر البرز در سیستان و بلوچستان اجرا می گردد.

  • نویسنده : مریم ابوئی مهریزی
  • منبع خبر : البرز فردا