تخصیص بیش از ۱۵ درصد امکانات بودجه ای کشور به البرز
تخصیص بیش از ۱۵ درصد امکانات بودجه ای کشور به البرز
نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز بیش از 15 درصد امکانات بودجه ای کشور را به استان تخصیص داده شده است؛ و میانگین آن 11درصد است

.به گزارش البرز فردا، محمود بهمنی در آئین افتتاح شهرک سپهر ( چوپان آباد ) که با حضور استاندار البرز برگزار شد؛ بیان داشت: نظرآباد به عنوان یک منطقه پر ارزش دارای ظرفیت ها و پتانسیل های فراوانی است؛ محرکه اقتصاد کشور در البرز راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: امروز بیش از ۱۵ درصد امکانات بودجه ای کشور را به استان تخصیص داده شده است؛ و میانگین آن ۱۱درصد است.

این مسئول با اشاره به اینکه با تمهیدات فراهم شده مسئولان استان بتوانیم به رشد و شکوفایی هر چه بیشتر دست پیدا کنیم؛ گفت: البرز رتبه اول را در بخش کشاورزی در کل کشور بدست آورد.

بهمنی با اشاره به اینکه ۴ درصد شیر کشور در نظرآباد تولید می شود؛ گفت: ۸۰ درصد شیر البرز در شهرستان نظرآباد تولید می شود و روزانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ تن شیر در شهرستان نظرآباد تولید می شود.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان تاکید کرد: امروز بعد از تحریم اقتصادی و تحریم مواد نفتی و غیر نفتی تنها راه نجات کشور رونق در بخش کشاورزی در قالب صنعتی است.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان نظرآباد تولید ۴ تا ۵ شاخه گل ارکیده برابر یک بشکه نفت است؛ بیان کرد: باید در مقابله با تحریم ها قوی و پرتوان باشیم و محصولات کشاورزی را صادر کنیم.

بهمنی با بیان اینکه باید تحریم ها را پشت سر گذاشت؛ تاکید کرد: با امکانات و زیر ساخت های مناسب باید صادرات اقلام کشاورزی را داشته باشیم.

نماینده مردم ساوجبلاغ نظرآباد و طالقان تشریح کرد: با وعده وزیر راه و شهرسازی بزودی شاهد بهره برداری از مترو کرج به هشتگرد هستیم؛ که ۲۵۰ هزار مسافر در روز جابه جا می کند.

وی با بیان اینکه با راه اندازی جاده چرمشهر – نظرآباد مشکلات ترافیک مرتفع خواهد شد؛ تصریح کرد: امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده مسئولان و مدیران استان طی یک تا دو سال اخیر البرز به عنوان استان نمونه کشور باشد.