نگاهمان باید به صادرات غیر نفتی باشد
نگاهمان باید به صادرات غیر نفتی باشد
مدیر کل هماهنگی و امور اقتصادی استانداری البرز گفت: ما در تحریم با مشکل صادرات نفت روبرو هستیم؛ بنابراین نگاهمان باید بیشتر به سمت صادرات غیر نفتی باشد و این امر در گرو رونق تولید است.

به گزارش البرز فردا، پرویز زرگر پیرامون شعار امسال که بنام ” رونق تولید ” نامگذاری شده است؛ بیان کرد: استان البرز یکی از استانهایی صنعتی محسوب می شود؛ با وجود سه هزار واحد صنعتی تولیدی، بخش کشاورزی و صادرات کشاورزی که در آن مستقر است؛ تلاش می شود ضمن حفظ و اشتغال واحدهای تولیدی، توسعه نیز داشته باشیم.

وی ادامه داد: تحریم های ظالمانه ای که آمریکا علیه ایران انجام داد؛ حتی برنامه ریزی شده بود تا واحد های تولیدی تعطیل شوند؛ اما با درایت که در مدیریت استان وجود دارد ریزش نیروی آنچنانی نداشته ایم و در بخش های خصوصی جذب هم صورت گرفت.

مدیر کل هماهنگی و امور اقتصادی استانداری البرز با اشاره به اینکه در ابتدای سال، شعار ” رونق تولید ” توسط رهبر انقلاب مطرح شد؛ عنوان کرد: استاندارد البرز سریعا جلسه ای تشکیل دادند؛ کار گروه رونق تولید تشکیل شد که در این کار گروه، ۵ کمیته زیر مجموعه این کار گروه می شوند.
زرگر در تکمیل این سخن خود گفت: این کمیته ها شامل: کمیته صنعت، معدن و تجارت به دبیری مدیر کل صنعت، معدن و تجارت، کمیته کشاورزی به دبیری مدیر کل کشاورزی، کمیته گردشگری به دبیری مدیرکل گردشگری، کمیته خدمات به دبیری مدیر کل ارتباطات و کمیته عمران و آبادی به دبیری معاون هماهنگی و عمرانی استانداری البرز تشکیل می شود.
این مسئول با اشاره به اینکه علاوه بر این فرمانداران تمامی شهرستان ها به عنوان متناظر این کمیته ها را تشکیل می دهند؛ تشریح کرد: یکی از موضوعات مهمی که در این بخش باید به آن پرداخته شود راه اندازی واحدهایی است که تعطیل شده اند؛ همچنین در بخش های کشاورزی، صنعت و گردشگری ظرفیت ها را با برنامه ریزی کمیته ها به ما ارسال می کنند.

مدیر کل هماهنگی و امور اقتصادی استانداری البرز اظهار کرد: در سال گذشته، ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در بخش سرمایه گذاری در گردش واحدهای تولیدی پرداخت شده است؛ و رتبه اول را در سال ۹۷ بدست آوردیم.
او از موارد مهمی را که در کارگروه رفع موانع تولید مطرح می شود را مشکلات آب، برق، گاز و مالیات واحدهای تولیدی دانست؛ و اذعان کرد: به مشکلات این واحدها رسیدگی می شود و اگر شهروندی پیشنهادی در بخش توسعه دارد از آن ها استقبال کرده و قطعا از هیچ کمکی دریغ نمی کنیم.

زرگر در بخش دیگری یکی از منابع هدفشان را در بخش صنعت، کشاورزی و خدمات می داند؛ و تاکید دارد: ما معتقدیم بیشترین اشتغال در بخش خدمات ایجاد شود؛ چرا که بیشتر کشورهایی که در بخش اقتصادی رشد کردند در زمینه خدمات فعالیت داشته اند.
وی با تاکید بر اینکه در بخش گردشگری باید فعال باشیم؛ گفت: جدیدا دولت تسهیلاتی را در اختیار این بخش قرار داده است؛ چرا که بیشترین درآمد ارزش افزوده ای که در بخش گردشگری بدست می آید با هیچ قابل مقایسه نیست.
مدیر کل هماهنگی و امور اقتصادی استانداری البرز اضافه کرد:علاوه بر جذب گه
ردشگر خارجی، تعداد مسافرین ما به کشورهای همسایه چشمگیر است؛ ما ابتدا باید ملت و گردشگر خودمان را جذب کنیم؛ اگر این موضوع تحقق یابد در این زمینه موفق خواهیم بود.
زرگر علاوه بر موضوعات مطرح شده تصریح کرد: ما تابع یکسری از مقررات ملی، بخشنامه، دستورات و تسهیلات جدیدی هستیم که به استان ها ابلاغ می شود؛ سعی ما بر آنست این مقررات را به نحو احسن اجرا کنیم.

این مسئول در تکمیل این سخن خود یادآور شد: در هر استانی هر اندازه درآمد نا خالص ملی بالا رود و چرخه اقتصاد بچرخد در استان های دیگر هم تاثیر گذار خواهد بود؛ همچنین اگر یک ریال ارزش افزوده بالا رود و تولید ایجاد شود؛ قطعا تولید در هر نقطه ای از کشور در نقاط دیگر کشور نیز تاثیر گذار خواهد بود.

معاون سابق فرهنگی و امور اقتصادی استانداری البرز با اشاره به برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت در جهت تحقق شعار سال تشریح کرد: برنامه های روز محور در سه بخش که شامل: تصمیمات و بخشنامه های بالا دستی کشور، خواست و تقاضای جامعه هدف در بخش کشاورزی، صنعت، گردشگری و خدمات و موضوعات دیگری که استان دنبال می کند؛ برنامه ریزی صورت می گیرد.

زرگر نقش دولت را در سال” رونق تولید ” برنامه ریزی برای آینده مردم، خدمات و ایجاد امنیت دانست؛ و گفت: دولت بدون اراده یک ملت نمی تواند قدرت داشته باشد؛ زیرا دولت را ملت تعیین می کند و مسئولین بایستی آنقدر به مردم احترام بگذارند تا مردم نیز، احساس آرامش داشته باشند.

وی در پایان درباره نقش مردم در تحقق شعار سال خاطر نشان کرد: مردم باید چگونه فکر کردن و همراهی با دولت داشته باشند؛ در هر شغلی چه در بدنه دولت و یا در بخش خصوصی شاغل هستند باید با دلسوزی تلاش کنند.