قدردانی فرمانده سپاه البرز از برپایی جشنواره لاله‌های کرج
قدردانی فرمانده سپاه البرز از برپایی جشنواره لاله‌های کرج
فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) البرز گفت: مسئولان باید تلاش کنند روز فرهنگی کرج را به روز ملی تبدیل کنند تا از این طریق ظرفیت‌های ایران کوچک که محل سکونت اقوام و خرده فرهنگ‌های مختلف است به همگان شناسانده شود.

به گزارش خبرنگار البرز فردا ، سردار مولایی در مراسم روز فرهنگی کرج که امروز چهارشنبه ۲۱ فروردین در پارک چمران برگزار شد گفت: از همه کسانی که باغ لاله‌های کرج را ایجاد کرده‌اند تا از این طریق رنگ و بوی شهر را تغییر دهند قدردانی می‌کنم.

مولایی با بیان اینکه فرهنگ  ایرانی از دو عنصر ایرانیت و اسلامیت تشکیل شده و این  دو جدایی ناپذیرند با اشاره به فرهنگ در جوامع امروزی توضیح داد: فرهنگ مثل اکسیژن است و اگر همه چیز داشته باشیم و فرهنگ نداشته باشیم‌ انگار چیزی نداریم.

وی ادامه داد: در ایران کوچک فرهنگ‌ها و قومیت‌های مختلف در سایه فرهنگ ایرانی با مسالمت و همدلی با هم زندگی می‌کنند.

سردار مولایی ابراز کرد: مسئولان باید تلاش کنند روز فرهنگی کرج را به روز ملی تبدیل کنند تا از این طریق ظرفیت‌های ایران کوچک که محل سکونت اقوام و خرده فرهنگ‌های مختلف است به همگان شناسانده شود.

وی افزود: لاله نماد شهادت و ایثار است و البرز شهدایی مثل شهید فهمیده، کلهر و بهنام محمدی را تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

وی گفت: این لاله‌ها پر پر شده‌اند تا امروز ما در نهایت آرامش در باغ لاله‌ها قدم بزنیم و از دستاوردهای نظام بهره مند شویم.