سه میلیارد و ۸۲۰ میلیون تومان اعتبار برای ترمیم آثار تاریخی البرز نیاز است
سه میلیارد و ۸۲۰ میلیون تومان اعتبار برای ترمیم آثار تاریخی البرز نیاز است
مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز با اعلام این خبر که سه میلیارد و ۸۲۰ میلیون تومان اعتبار برای ترمیم برخی آثار تاریخی استان البرز نیاز است، گفت: بارندگی های شدید اخیر به آثار باستانی البرز آسیب وارد آورد.

حجت الاسلام فخرالدین صابری در گفت و گو با خبرنگار البرز فردا با اعلام این خبر که سه میلیارد و ۸۲۰ میلیون تومان اعتبار برای ترمیم برخی آثار تاریخی استان البرز نیاز است، گفت: بارندگی های شدید اخیر به آثار باستانی البرز آسیب وارد آورد.
مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز مطرح کرد: خانه و حمام آیت الله طالقانی، امامزاده ابراهیم (ع) نظرآباد، تپه ازبکی، پل و حمام بانو صحرا در ساوجبلاغ، ساختمان مارکوف، حمام حیدرآباد، حمام مصباح، کاخ سلیمانیه و کاخ مروارید آثاری هستند که بارندگی ها موجب آسیب رسیدن به آن ها شدند.
حجت الاسلام صابری اظهار داشت: بیش تر این بناها به دلیل بارش سنگین برف در طالقان و نیز باران مداوم در کرج از ناحیه سقف دچار آسیب شدند. دیواره های تپه ازبکی نیز که کاهگل کاری و اندودکاری شده بود به موجب بارندگی ریزش کرد.
وی در رابطه با عدم نصب تابلوی سردر کاخ مروارید گفت: پیش از نوروز مقاوم سازی پایه های کاخ صورت گرفت و ترمیم دیواره ها و سقف در حال انجام است که پس از مرمت و بازسازی این بنا و نیز بهره برداری از آن، تابلو نیز نصب خواهد شد.