سه شنبه : ۲ بهمن ۱۳۹۷

خانه» اخبار» اخبار اسلایدر» مدیریت شهری » اقدام یک تنه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهردای کرج/ مرگ بچه های نامشروع
تاریخ انتشار سه شنبه ۱۸ دی ۹۷ - ۱۹:۴۴

اقدام یک تنه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهردای کرج/ مرگ بچه های نامشروعپیمان، پیمان بسته که موکل مردم باشد. کرمانشاه زاده کرجی گل کاری اش را گل کاشتن نمی داند و باور دارد که باید در جهت آرامش مردم ریشه کاری کند.

یک ماهی است که بازار داغ آهن بُری از سوی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهردای کرج در شهر پیچیده است.

بارها در این شهر جلسه گذاشتند، سر و صدا شد که صورت شهر جوش دارد، کک و لک زده، آبله گرفته و جزامی شده است ولی دست شفا بخشی نبود که کاسه آبی دهد و کرج جوان شود.

روابط نامشروع موجب از بین رفتن کرامت انسانی، افزایش فساد، جرم و جنایت می شود.  کاهش آرامش روانی، افزایش التهاب و اضطراب ارمغان دیگر رابطه نامشروع است.

سرپیچی و فرار از قانون، باور و اعتقادات نیز یکی دیگر از زایش های بیماری زای این روابط است که پیمان بضاعتی پور کتش را درآورده و بچه های نامشروع شهر کرج را از سر  بزند.

دوره های گذشته هر فردی که با مدیران رابطه ای داشته توانسته بدون توجه به کرامت شهر و شهروندی خود را تابلو کند. تابلوهایی که صورت شهر را به چهره ای جزامی تبدیل کرده بود.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج را دعوت کردیم تا بگوید از چه ابزارهایی برای این نسل کشی استفاده می کند.

پیمان بضاعتی پور که دوره جوانی را پشت سر و پا به چهل و پنج سالگی گذاشته است می گوید: سال هفتاد و پنج وارد سازمان پارک ها شدم و از دسته مدیرانی نبودم که در دوران شهرداری درس بخوانم.

او کارشناسی منابع طبیعی و دو فوق لیسانس دارد، یکی مدیریت مالی و دیگری منابع طبیعی در دانشگاه تهران خوانده است.

بضاعتی پور اذعان می کند: در این شهر سیصد و هفتاد و سه پارک وجود دارد. بیست پارک شهری و بقیه پارک های محله ای هستند.

وی از نبود پارک ملی در استان می گوید و معتقد است: کرج قابلیت داشتن پارک جهانی را دارد ولی فکری برای آن نشده بود.

یوسف کرج طوری حرف می زند که معلوم است در سرش برنامه ای دارد ولی حالا وقت گفتنش نیست.

ساخت پارک ملی کرج با نام «ایران کوچک» که به اعتقاد او می تواند مکان مناسبی برای خانواده ها باشد از اقدامات این سازمان است که با اعتبار ده میلیاردی قرار است شهریور سال آینده درش باز شود.

بضاعتی پور اظهار می کند: پارک ملی را بچه های سازمان می سازند و به پیمان کار ندادیم که اگر قرار بود به غیر دهیم هزینه ها چند برابر می شد.

این کارشناس مدیریت مالی معتقد است که در شرایط فعلی کشور باید تمام تلاش ها بر این شود که با کاهش هزینه های و همکاری شهروندان بهترین کار را انجام داد.

او باورش این است: تا کنون به مشارکت مردمی و ایجاد حمایت مردم در حفظ منافع شهر استفاده نشده است در حالیکه شهروندان می توانند در کاهش هزینه های شهری کمک کنند.

برگزاری مسابقه در پارک ها را یکی از برنامه های خود در ایجاد و افزایش مشارکت مردمی می داند و ادامه می دهد: این برنامه ها به نشاط شهر و برقراری آرامش کمک می کند. نیاز این شهر برگزاری این قبیل برنامه هاست.

جواد سعیدی مدیر روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج که همراه مدیرعامل به دفتر ما آمده در تکمیل صحبت های بضاعتی پور خبر می دهد: جمعه قرار است مسابقه تیر و کمان در دهکده تفریحی باغستان برگزار کنیم.

سعیدی توضیح می دهد: این همایش علاوه بر ایجاد شور و نشاط اجتماعی در بین  شهروندان، فرصتی برای معرفی مکان های تفریحی شهر است.

بضاعتی پور در ادامه بیان می کند: ساخت پل و زیرگذر برنامه های روتین شهرداری است مردم نیازمند مشارکت اجتماعی هستند که از این برنامه های سازمان نیز استقبال زیادی می شود.

بدهکاریم

مدیرعامل سازمان طلبکار بیست و دو میلیاردی عنوان می کند: به همین اندازه هم بدهی داریم ولی کسی دنبال طلب های سازمان نمی رفت و ما به پیمانکاران بدهکار شدیم.

او ادامه می دهد: ما در مناطق مختلف شهر پارک ساختیم ولی مدیریت آن منطقه طلبمان را پرداخت نکرده است که با دستور شهردار بناشده به صورت اقساط هر ماه مبلغی از طرف مناطق به حساب سازمان واریز شود.

به دلیل دعوتش بر می گردیم و از تابلوهای شهر می گوید: تابلوهای بدون مجوز در شهر تبدیل به معظل شده بود که با دستگاه هایی که به نام آنها تابلو گرفته بودند جلسه گذاشتم.

وی توضیح می دهد: به نام یکی از دستگاه های استان پنجاه و سه تابلو در شهر زده بودند وقتی این آمار را به آنها گفتیم، آمار دادند که بیست تابلو دارند.

سی و سه تابلویی که به نام یک دستگاه و به کام عده ای در شهر زاییده شده بود؛ بچه هایی که نه شناسنامه داشتند و نه پدرشان معلوم بود.

از دستگاه دیگری می گوید که بر اساس روابطی که یکی از آنجا با یکی در شهرداری برقرار کرده و بدون مجوز تابلو و بیلبورد ساخته است.

این روابط نامشروع که رانت و باندبازی در بخشی از تنه شهرداری ایجاد شده بود نه تنها زیبایی شهر را از بین برده حتی کاهش اعتماد شهروندان را هم دنبال داشت.

بضاعتی پور سراغ نماینده ولی فقیه در استان می رود و ماجرا را برایش تعریف می کند.

امام جمعه کرج بارها در سخنانش گفته است که باید اصلاح را از خودمان شروع کنیم.

این مدیرعامل در قطع برخی از تابلو و بیلبوردها حتی حکم جلب یکی از مدیران را نیز گرفته است ولی اعتقادی به کار چالشی ندارد و می گوید: ما وکیل مردم هستیم پس باید از حقوق آنها دفاع کنیم و اجازه ندهیم اموال شهروندان مصادره شود.

اصلاح طلب است و اذعان می کند: مدیریت شهری جای کار سیاسی نیست هر کسی با هر گرایشی باید در مجموعه شهرداری خود را وکیل منافع مردم بداند.

وی در آخر می افزاید: هر مدیرعاملی، خوب یا بد که آمد در حد بضاعتش کار کرد ولی برخی با سوء مدیریت باعث شدند که امروز برخی از اقلام را با چند برابر قیمت بخریم و این همان نگاهی است که می گویم وکیل ملت باشیم.

نظر خود را بگذارید