سه شنبه : ۲ بهمن ۱۳۹۷

خانه» اخبار» اخبار اسلایدر» اخبار برگزیده» سیاسی » رییس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات در حاشیه مراسم ارتحال هاشمی شاهرودی/ مرحوم از نوابغ بود
تاریخ انتشار سه شنبه ۱۱ دی ۹۷ - ۲۰:۴۴

رییس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات در حاشیه مراسم ارتحال هاشمی شاهرودی/ مرحوم از نوابغ بودسید رضا نورالهی رییس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات البرز گفت: مرحوم آیت الله شاهرودی به تعبیر مقام معظم رهبر استاد بزرگ و دانشمند عالمی بودند.

سید رضا نورالهی در حاشیه مراسم ارتحال مرحوم هاشمی شاهرودی به خبرنگار “البرزفردا” بیان کرد: او از شاگردان امام راحل و در خط  انقلاب و رهبری، خدمتگزاری پرتلاش در حوزه‌های علمی و سیاسی بودند.

نورالهی اذعان می کند: وی دانشمندی عالم و فرزانه بودند که در امور مستحدثه و امور فقه مسلط و به روز بود.

نورالهی با اعتقاد بر اینکه هاشمی شاهرودی در زمان کوتاهی که در مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور داشت تأثیرگذار بودند، اظهار کرد: مرحوم در حوزه شورای نگهبان نیز یکی از اعضای موثر و اثرگذار بود.

او ادامه داد: مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی رییس هیات عالی اختلاف قوای سه گانه بودند و کارهای بسیار خوبی آنجا انجام دادند.

وی در پاسخ به این سوال که با فوت شخصیت های طلایی برای تربیت امثال آنها کشور چه کارهایی باید انجام دهد، تأکید کرد: باید حوزه های علمیه تلاش کنند و مراجع در این زمینه نقش مهمی دارند.

این مسوول با اشاره به اینکه نمونه های بسیاری داریم که ناشناخته هستند تصریح کرد: حوزه ها، مراکز پژوهش و عالمان بزرگ در مسند های مختلف برای آینده، افراد شاخص، لایق و شایسته ای را باید شناسایی و تربیت کنند.

مراسم ارتحال آیت الله هاشمی شاهرودی که با همکاری دفتر نماینده ولی فقیه در استان و دفتر نظارت و بازرسی انتخابات البرز در مصلای نماز جمعه کرج برگزار شد با حضور گسترده ای از مردم روبرو شد.

نورالهی با بیان اینکه سخت است بیان و شناخت همه ابعاد شخصیت مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی ولی در این مراسم قرار است به تبیین شخصیت این عالم فرزانه پرداخته شود.

در این مراسم بسیاری از مسوولان و نیروهای دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان حضور داشتند و سخنران مراسم نیز حجت‌الاسلام صادق رزاقی مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های البرز بود.

به گزارش خبرگزاری مهر از کرج، حجت الاسلام صادق رزاقی گفت: این عالم مرحوم در پرورش و تربیت شاگردان، تألیف کتب ارزشمند نقشی ارزنده داشت و بیش از ۱۵۰ اثر علمی از وی به یادگار مانده است.

وی در بخش دیگری با اشاره به اینکه در اسلام فقط خدامحوری وجود دارد چون اگر خدا راضی باشد زمینه رضایت مردم هم فراهم است، گفت: در دنیا از تبلیغ دین و هدایت مردم چیزی بالاتر نیست و علمای ربانی اسلام ازجمله مرحوم آیت‌الله هاشمی شاهرودی در این راه گام برداشته‌اند.

مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های استان البرز با تأکید بر اینکه پیامبران و علما درراه هدایت مردم گام برداشته‌اند و شهدا نیز در این راه همیار آن‌ها بوده‌اند، گفت: انسان‌های فقیه، مجاهد و عالم ربانی که هادی جامعه بوده‌اند تا جایگاه خود در بهشت با فرشتگان بدرقه می‌شوند.

حجت‌الاسلام رزاقی ادامه داد: مرحوم آیت‌الله هاشمی شاهرودی این مرجع عالی‌قدر، یاری باوفا و متعصب بود که در کنار امام و رهبری حضور داشت و در این مسیر باثبات قدم و با خطی مشی زیبا ایستادگی کرد.

وی با تأکید بر اینکه همگی گواهی می‌دهیم که این عبد صالح خدا در زمان حیات به‌درستی وظایف خود را انجام داده است، گفت: مرحوم آیت‌الله هاشمی شاهرودی ۱۰ سال عهده‌دار مدیریت  قوه قضاییه در کشور بود، در شورای نگهبان هم آگاهانه هوشیار، دلسوز و مدبر بودند و در ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز که جایگاهی ویژه است با تعصب حضورداشته و کارکرد.

به گزارش البرزفردا مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی در دوران فعالیت مفید سیاسی و مشی معتدل داشتند. او از سال ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۸ و از سال هشتاد و نه تا زمانی که در قید حیات بودند عضو فقیه شورای نگهبان؛ نائب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود.

مرحوم شاهرودی مرداد ماه هفت سال پیش با حکم رهبر معظم انقلاب بعنوان رئیس هیئت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه منصوب شد و این سمت را تا پایان عمر عهده‌دار بود؛ ریاست قوه قضائیه را از سال ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۸ بود؛ وی با حکم رهبر معظم انقلاب در مرداد ماه پارسال به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شد.

نظر خود را بگذارید