آغاز ثبت‌نام ششمین دوره مسابقات قرآنی محلات در کرج
آغاز ثبت‌نام ششمین دوره مسابقات قرآنی محلات در کرج
رئیس سازمان فرهنگی ورزشی و اجتماعی شهرداری کرج از آغاز ثبت‌نام ششمین دوره مسابقات قرآنی محلات در کرج به مناسبت یادبود سردار سلیمانی خبر داد.

به گزارش البرز فردا علی احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری کرج امروز، گفت: این مسابقات در رشته‌های حفظ، قرائت، ترتیل و تفسیر و در رده‌های سنی ۴ تا ۴۰ سال برگزار می‌شود.

وی زمان ثبت‌نام ششمین دوره مسابقات قرآنی کشور را اول تا پانزدهم دی‌ماه جاری اعلام کرد و افزود: رشته‌های مسابقات قرآنی برای رده سنی ۴ تا ۷ سال در حفظ ۷ سوره، ۱۵ سوره و ۲۶ سوره از جزء سی‌ام قرآن کریم و برای رده سنی ۸ تا ۱۱ سال، قرائت تقلیدی سوره حمد استاد عبدالباسط، استاد منشاوری و حفظ ۱ جزء و ۳ جزء از قرآن کریم در نظر گرفته‌شده است.

رئیس سازمان فرهنگی ورزشی و اجتماعی شهرداری کرج، رشته‌های قرآنی این مسابقات برای رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال را ترتیل، قرائت تقلیدی سوره (طارق) استاد عبدالباسط، استاد منشاوری و استاد مصطفی اسماعیل و حفظ ۵ جزء و ۱۵ جزء از قرآن کریم نام برد.

احمدی همچنین از رشته‌های ترتیل، قرائت آزاد، حفظ ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن برای رده‌های سنی ۱۹ تا ۴۰ سال و ۴۰ سال به بالا یادکرد و افزود: رشته تفسیر و مفاهیم سوره لقمان نیز برای رده سنی ۸ سال به بالا در نظر گرفته‌شده است.

به گفته وی در بخش ویژه این مسابقات نیز، خطابه قرآنی با رویکرد آیات جهاد و شهادت، سبک زندگی قرآنی و اخلاق اسلامی در سه رده زیر ۱۲ سال، ۱۲ تا ۱۸ سال و ۱۹ سال به بالا در نظر گرفته‌شده است.

گفتنی است؛ شهروندان و علاقه‌مندان به شرکت در مسابقات قرآنی جهت اطلاع از نحوه و شرایط ثبت‌نام در مسابقات، دریافت فایل‌های قرائت تقلیدی، انتخاب قرعه‌ها و اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس sfe.karaj.ir مراجعه کرده یا با شماره تلفن ۳۴۴۹۴۰۰۰ تماس حاصل کنند.