البرز در ستاد ملی کرونا در همه زمینه ها رتبه برتر را کسب کرد
البرز در ستاد ملی کرونا در همه زمینه ها رتبه برتر را کسب کرد
در ستاد ملی کرونا استان البرز در همه شاخصه ها رتبه برتر را کسب کرد و در حال حاضر در وضعیت نارنجی قراردارد و فقط شهرستان طالقان زرد است و میزان ابتلابه بیماری ، بستری ها و مرگ و میر به سرعت رو به کاهش است .

 

استاندار البرز در حاشیه نشست ستاد ملی کرونا کفت : استان البرز از وضعیت قرمز خارج و در وضعیت نارنجی قرار گرفت و فقط شهرستان طالقان زرد است و ابتلا به بیماری ، بستری ها و مرگ و میر در البرز روبه کاهش است .

رعایت پروتکل های بهداشتی در سایر استان های کشور ۴۱ درصد است و استان البرز در این شاخص جزء استان های برتر کشور است .

در شاخصه رعایت بهداشت فردی در بین استان های کشور ۵۱ درصد است که البرز جزء بهترین استان ها و سپس استان لرستان است .

در بحث تهویه که مهم ترین شاخص در انتقال بیماری نقش دارد در کشور ۴۷ درصد است که اصفهان و یزد جزء برترین ها هستتد.

استان البرز در برخی شاخص ها در بین سایر استان ها جزء برترین استان های کشور است .از جمله رعایت پروتکل های بهداشتی ، فاصله گذاری اجتماعی ، مراکز عمومی و تهویه و همچنین پایه کار بودن دستگاه های مرتبط با مدیریت ستاد کرونا از جمله نیروی انتظامی که در اعمال مقررات رتبه برتر را به خود اختصاص داده است ‌.

استاندار البرز ضمن ابراز خرسندی از همت مردم و پایه کار بودن مسوولان ، اظهار کرد : استان البرز در ستاد ملی در رعایت شاخصه های مختلف بهداشتی رتبه برتر را کسب کرد و مورد تقدیر قرار گرفت.

مقام عالی ارشد استان با اشاره به کاهش چشم گیر ابتلا به بیماری و بستری ها افزود: در بحث رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک توسط اصناف خرسندم و خوشبختانه در استان البرز ابتلا به بیماری و بستری ها به سرعت کاهش چشم گیر داشته است .

وی افزود: در حال حاضر ۳۳ مرکز واکسیناسیون در البرز دایر است که دو برابر میزان استاندارد است .

گفتنی است : بیش از ۱میلیون و ۳۰۰ هزار دوز واکس در استان البرز تزریق شده و حداقل ۸۵۰ هزار نفر از جمعیت استان البرز دوز اول واکسن را دریافت کردند که آمار قابل توجهی است و با اعلام گروه سنی ۳۲ سال به بالا متولدین ۶۸ به بالا می توانند واکسن کرونا دریافت کنند و تزریق واکسن به سرعت رو به افزایش است و به زودی افراد زیادی واکسینه خواهند شد .