استفاده همزمان از دو ماسک توصیه می‌شود
استفاده همزمان از دو ماسک توصیه می‌شود
سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: مردم نباید تصور کنند کرونا تمام شده و عید امسال می‌توانند مثل سال‌های گذشته دید و بازدید داشته باشند، به خرید و پاساژگردی بروند و روال عادی زندگی را در پیش بگیرند.

به گزارش البرز فردا به نقل از پایگاه خبری کرج امروز، مهرداد بابایی با اشاره به مشاهده یک مورد بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در بیمارستان امام جعفر صادق(ع) هشتگرد، اظهار کرد: این بیمار که ساکن آبیک قزوین بوده به علت شدت علایم و رشد سریع ویروس در بیمارستان فوت می‌کند.
وی ادامه داد: همکاران ما در بیمارستان هشتگرد به خاطر شدت علایم به سویه ویروس شک می‌کنند و نمونه‌ای به انستیتو پاستور ارسال می کنند که بعد از آزمایش مشخص می‌شود این ویروس از نوع انگلیسی بوده است.
سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی استان البرز توضیح داد: پس از تماس دانشگاه علوم پزشکی قزوین با خانواده این فرد، تست کرونا از آنها نیز گرفته می‌شود و بعد از اعلام نتیجه مشخص می‌شود دو نفر از آنها به کرونا مبتلا هستند ولی خوشبختانه علایم شدیدی ندارند و وضعیت و حال عمومی آنها خوب است.
بابایی در پاسخ به اینکه با توجه به شناسایی ویروس کرونای انگلیسی در البرز آیا نیاز به اعمال محدودیت جدید نیست، گفت: کرونا تا کنون جهش‌های زیادی یافته و نیاز به نگرانی خاصی نیست.
وی اضافه کرد: البته با توجه به اینکه سرعت شیوع این ویروس نسبت به سویه‌های قبلی بیشتر است، مردم باید بیش از گذشته پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی استان البرز تاکید کرد: دیروز به خاطر کاری در شهر حضور یافتم و متاسفانه اثری از رعایت پروتکل‌ها و حفظ فاصله اجتماعی نبود.
بابایی در پاسخ به اینکه آیا کرونای انگلیسی به درمان خاصی نیاز دارد، توضیح داد: برای درمان این سویه به درمان و داروی متفاوت‌تری از انواع قبلی نیاز نیست و روش پیشگیری نیز مثل قبل است.
وی با بیان اینکه سیر نزولی شیوع کرونا در البرز چند هفته است که ثابت مانده، گفت: اگر می خواهیم وارد موج چهارم کرونا نشویم از مردم درخواست می‌شود تصور نکنند کرونا تمام شده و عید امسال می‌توانند مثل سال‌های گذشته دید و بازدید داشته باشند، به خرید و پاساژگردی بروند و روال عادی زندگی را در پیش بگیرند.
سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در پاسخ به اینکه آیا استفاده از دو ماسک می‌تواند منجر به پیشگیری بهتر از شیوع کرونا باشد، افزود: قطعا استفاده همزمان از دو ماسک سد قوی تری برای جلوگیری از ورود ویروس به بدن است.