ارائه خدمات بهزیستی فردیس به ۲۵۰۰ معلولیت شدید
ارائه خدمات بهزیستی فردیس به ۲۵۰۰ معلولیت شدید
رئیس اداره بهزیستی شهرستان فردیس گفت: به مناسبت هفته بهزیستی خدمات ویژه‌ای از جمله اهدای ویلچر، بسته های معیشتی و بهداشتی و کمک هزینه درمان به معلولان و مددجویان تحت پوشش ارائه شد

احمد محمدزاده، رئیس اداره بهزیستی شهرستان فردیس؛ از ارائه خدمات ویژه برای معلولان  تحت پوشش این اداره خبر داد و گفت: اداره بهزیستی فردیس ۵ هزار و ۳۹۷ معلول را تحت پوشش خود دارد که از این تعداد هزار و ۹۶۸ نفر معلول جسمی حرکتی، هزار و ۳۱۳ نفر معلول ذهنی و مابقی افراد دارای معلولیت شنوایی، صوت و گفتار، اعصاب و روان و بینایی هستند.

 

وی با بیان اینکه این افراد بر اساس میزان معلولیت، دسته بندی می شوند، افزود: از مجموع پرونده‌های معلولان، ۵۸۸ نفر دارای معلولیت خیلی شدید، هزار و ۹۱۰ نفر دارای معلولیت شدید و مابقی، افرادی با معلولیت متوسط و خفیف را تشکیل می‌دهند که خدمات مختلفی بر حسب نوع و میزان معلولیت از بهزیستی دریافت می‌کنند.

 

محمدزاده با اشاره به خدمات ویژه معلولان در هفته بهزیستی، اظهار کرد: در هفته بهزیستی حدود ۲۰ ویلچر به افراد دارای معلولیت حرکتی اهدا شد. ۲۴ میلیون تومان، کمک هزینه درمان و بهبود تغدیه افراد متابولیک و بیست و سه میلیون تومان کمک هزینه درمان به افراد نیازمند تحت پوشش بهزیستی فردیس پرداخت شد.

 

این مقام مسؤول همچنین اهدای سبد کالا، وسایل کمک توانبخشی، بسته‌های بهداشتی و پیگیری  مشکلات مددجویان با حضور در منزل آن‌ها و بازدید و بررسی وضعیت مراکز نگهداری شبانه روزی معلولین تحت نظارت  را از اقدامات اداره بهزیستی فردیس در هفته بهزیستی برشمرد.

 

رئیس اداره بهزیستی فردیس، یادآور شد: خدمتگزاری محرومین و معلولین، مسؤولیت سنگینی بر دوش ماست که با افتخار و تمام توان برای ارائه بهترین خدمات به جامعه تحت پوشش تلاش می‌کنیم.

 

 

  • منبع خبر : فارس