اراده نامرئی برای عدم شفافیت در حوزه املاک شهرداری کرج وجود دارد
اراده نامرئی برای عدم شفافیت در حوزه املاک شهرداری کرج وجود دارد
رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: در حالی که اعضای دوره کنونی شورا از سال 96 تاکنون بر شفاف سازی املاک تحت مالکیت شهرداری تاکید داشته و در این ارتباط طرح و مصوبه نیز داشته ایم اما ظاهراً اراده پنهانی برای عدم شفاف سازی در این حوزه وجود دارد که غیرقابل و زمینه ساز فساد و تخلف است

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، اکبر سلیم نژاد روز گذشته با حضور در منطقه هشت شهرداری کرج ضمن بازدید سرزده از نحوه پاسخگویی به مراجعین، همچنین در جریان اقدامات در دستور کار قرار گرفت و پای صحبت ها و دغدغه های مدیر و معاونین منطقه نشست؛ بازدیدی که از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۵ ظهر تداوم داشت و طی آن دستورات خوبی برای حل مشکلات تعدادی از شهروندان نیز صادر شد و همین طور تذکراتی برای اداره بهتر منطقه و پیشبرد امور مطرح گردید.

وی در این بازدید تصریح کرد: قبل از آنکه شهروندان با تهیه طومار برای آسفالت کوچه و خیابانها روانه دفاتر مختلف شهرداری شوند وظیفه مدیر مربوطه است که با شناسایی و اولویت بندی معابر نیازمند ساماندهی اقدامات لازم را صورت دهد، هیچ محله ای در شهر نباید از دسترسی به سرای محله، سالن ورزشی و سرانه فضای سبز مناسب محروم بماند.

این مسئول گفت: وظیفه صدر تا ذیل مدیران شهری نوکری مردم است و اینکه در دوره ای برای مدیران لقب سازی کنیم کار درستی نیست؛ القابی چون سردار و ژنرال تنها برازنده شهدای معظم است که در راه دفاع از ملت جان شیرین شان را هدیه کردند، بنده به عنوان نماینده مردم از بابت همه کم کاری هایی که به چشم می خورد پوزش می طلبم و امیدوارم اقداماتی که در سخت ترین شرایط گرانی و تورم صورت پذیرد مورد قبول شهروندان قرار گرفته باشد؛ ما ادعای بهترین بودن را نداریم اما تلاش کردیم سلامت و بی ادعا کار کنیم.

سلیم نژاد خاطر نشان کرد: دوره پنجم شورای شهر کرج رو به پایان است اما متاسفانه در برابر برخی اراده های ما فشارهای آشکار و پنهانی وجود داشت که اجازه ندادند کارها آنطور که باید پیش برود، برای مثال شفافیت حوزه املاک چه شد؟ چرا از آمار دقیق املاک تحت مالکیت شهرداری مطلع نیستیم، آیا این زمینه ساز فساد و تخلف نیست و چرا شهردار در این ارتباط جدیت لازم را نداشت! مثال های این چنینی کم نیستند.

رئیس شورای شهر کرج ادامه داد: البته اقدامات قابل دفاع نیز کم نیستند، پروژه های بزرگی همچون مترو و بزرگراه شمالی توأمان فعال هستند و کارهای خوبی در حال انجام است. در دوره کنونی بسیاری از میراثی که از دوره قبل به صورت تعطیل و نیمه تعطیل باقی مانده بودند تکمیل و بهره برداری شدند، همین طور پروژه های بزرگی در حوزه فضای سبز در دست اقدام است، امیدوارم منتقدین برای دیدن نیمه پُر لیوان نیز عدالت و انصاف داشته باشند.

وی اذعان داشت: هدف از بازدیدهای نظارتی دخالت در امور اجرایی نیست؛ از ابتدا گفته ایم که بنای دخالت در عزل و نصب ها را نداریم لکن با اراده راسخ در برابر کم کاری و هرگونه زمینه های تخلف و فساد خواهیم ایستاد و تلاش می کنیم تا شهرداری الکترونیک و شفافیت اطلاعات محقق شود و همین طور پروژه های اولویت دار که حدوداً سی عنوان هستند، بهره برداری شوند و از مدیران مناطق نیز انتظار جدی دارم تا رفتار مناسبی با مراجعین داشته باشند و شهروندان را تکریم کنند.