شرایط جوی اجازه فعالیت‌های عمرانی به شهرداری فردیس نمی‌دهد
شرایط جوی اجازه فعالیت‌های عمرانی به شهرداری فردیس نمی‌دهد
شهردار فردیس با اشاره به اینکه شرایط جوی امکان فعالیت‌های عمرانی را به شهرداری نمی‌دهد، گفت: در صورت مساعدت شرایط جوی عملیات تکمیل و آسفالت بلوارمپنا تا دوهفته آتی انجام می شود

مصطفی سعیدی سیرایی، شهردار فردیس، با اشاره به بارش برف در سطح شهر، بیان کرد: با اعلام هواشناسی مبنی بر آغاز بارش‌ها، کلیه نیروهای خدمات شهری شهرداری فردیس آماده باش هستند تا درصورت بروز مشکل، در اسرع وقت نسبت به رفع آن اقدام کنند که خوشبختانه تا کنون  اتفاق خاصی گزارش نشده است.

شهردار فردیس در خصوص عدم تکمیل و آسفالت بلوار مپنا، اظهار کرد: قرارداد بلوار مپنا منعقد شده بود اما کار  انجام نمی شد. با پیگیری‌های صورت گرفته کار جدول کشی آغاز شده که پس از اتمام آن، در صورت مساعد بودن هوا تا دو هفته آتی آسفالت این بلوار نیز  انجام می‌شود.

سعیدی گفت: در صورت مساعد شدن هوا، متعاقب بلوار مپنا، بلوار کشتارگاه که هم اکنون در حال عملیات زیرسازی است، نیز آسفالت می‌شود.

وی در خصوص اقدامات انجام شده توسط شهرداری فردیس در  شهرک ناز با توجه به مصوبه ۶ میلیارد تومانی شورا، بیان کرد:  اقدامات عمرانی در شهرک ناز آغاز و در بخشی از معابر  جدول کشی و آسفالت انجام شده و در راستای توسعه  فضای سبز آن منطقه ،  طی روزهای گذشته  ۱۰ هزار اصله درخت کاشته شده است.

شهردار فردیس با اشاره به اینکه متاسفانه مسؤولیت شهرداری فردیس زمانی در اختیار من قرارگرفته که شرایط جوی امکان اقدامات عمرانی را نمی دهد، بیان کرد: اعتبار ۶ میلیاردتومانی شهرک ناز به مناقصه گذاشته شده که انجام اقدامات قانونی و انتخاب پیمانکار تا اوایل بهمن ماه مشخص شد و اگرچه  فصل کار عمرانی نیست، اما تا حد امکان در راستای  توسعه امکانات و ارائه خدمات بهتر به شهروندان تلاش می کنیم.

وی در خصوص مشکل انتقال اسناد مجتمع ۲۷۵ واحدی کاشانی پور،گفت: متاسفانه به دلیل عدم پرداخت سرانه توسط شهرک ساز علاوه بر این مجتمع، مشکلات حقوقی و بلاتکلیفی برای اغلب ساکنان شهرک ناز وجود دارد. موضوع  سرانه بین  بانک، شهرداری و اهالی این مجتمع وجود دارد که در حال پیگیری و رفع آن هستیم.

سعیدی عدم پرداخت به موقع حقوق پاکبانان شهرداری فردیس را نتیجه کوتاهی توسط  پیمانکار مربوطه دانست و افزود: قبول داریم که در این حوزه کوتاهی صورت گرفته و باید مدیریت در این حوزه را قویتر باشد تا پیمانکار علاوه بر پرداخت به موقع حقوق نیروها، تجهیزات خودرویی برای جمع آوری زباله را تقویت کند.

وی همچنین در ارتباط با زیرگذر شیخ آباد در رزکان گفت: در گذشته طبق توافق شهرداری سابق کرج که فردیس نیز در حوزه کرج قرار داشت، اجرای این پروژه باید توسط اداره راه آهن انجام می‌شد، که تا کنون اقدامی صورت نگرفته است. باید در این خصوص با شهرداری کرج، به توافقی برسیم تا بتوانیم مشکل مردم کرج و فردیس را در محل این زیرگذر را مرتفع کنیم

  • منبع خبر : فارس