مپنا ظرفیت مناسبی برای تولید تجهیزات پزشکی است
مپنا ظرفیت مناسبی برای تولید تجهیزات پزشکی است
معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به توانمندی ها و خدمات مختلف گروه صنعتی مپنا گفت : این مجموعه ظرفیت مناسبی برای تولید و تامین نیازها در بخش تجهیزات پزشکی کشور محسوب می شود

دکتر قاسم جان بابایی روز شنبه در حاشیه بازدید از گروه کارخانه های مپنا در فردیس استان البرز در جمع خبرنگاران افزود: گروه صنعتی مپنا از مدت ها پیش همکاری خود را با  وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی آغاز کرده  و در این زمینه دستاورهایی حاصل شده است .

وی با اینکه بیش از ۹۵ درصد داروها در داخل کشور تولید می شود، گفت : در بخش تجهیزات پزشکی دارای عقب ماندگی هایی هستیم که باید با کمک ظرفیت های داخلی تامین و جبران شود.

معاون وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد که نیازهای تجهیزات پزشکی کشور باید از محل ظرفیت های داخلی تا مرز صددرصد تولید و ساخته شود یعنی وابستگی به واردات این تجهیزات به مرز صفر درصد برسد.

وی با اشاره به اینکه گروه صنعتی مپنا تاکنون در بخش های مختلف صنعتی از جمله صنعت نیروگاهی برای کشور افتخارآفرینی کرده است ، افزود: باید با بالا بردن ظرفیت ها و دانش بومی در عرصه تجهیزات  تشخیصی پزشکی فعالیت ها را بهبود بخشید .

جان بابایی گفت : پس از حدود  هفت ماه خدمات دهی به بیماران کرونایی به این  نتیجه رسیدیم که در بخش ابزارهای تشخیص سی تی اسکن  و تصویربرداری  تامین اکسیژن بیمارستانی با محرومیت هایی مواجه هستیم و به طورقطع می توان از ظرفیت مپنا برای تولید و تامین این تجهیزات استفاده کرد.

وی با  اشاره به ساخت دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی توسط متخصصان مپنا بیان داشت : تولید انبوه این دستگاه نقش موثری در درمان بیماران کرونایی دارد.

امروز با حضور معاون وزیر بهداشت و درمان از دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی ساخت گروه صنعتی مپنا در شهرستان فردیس استان البرز رونمایی شد.

مجموعه صنایع نیروگاهی مپنا  تامین کننده تجهیزات مدرن صنایع نیروگاهی، ماشین آلات وتجهیزات صنعت نفت و حمل نقل ریلی در کشور و خاورمیانه است .

  • منبع خبر : ایرنا