آغاز طرح ملی پوشش سراسری نوآموزان و آموزش مجازی پیش دبستانی رایگان
آغاز طرح ملی پوشش سراسری نوآموزان و آموزش مجازی پیش دبستانی رایگان
‍ معاون آموزش ابتدایی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه دو کرج وشهرستان فردیس، خبر از شروع طرح ملی پوشش سراسری نوآموزان و آموزش مجازی پیش دبستانی رایگان داد.

به گزارش البرز فردا؛ زهرا اسماعیل پور معاون آموزش ابتدایی،با تاکید بر تاثیر دوره پیش دبستانی بر روند رشد آموزشی و مهارتی نو آموزان گفت: دوره پیش دبستانی یک دوره بسیارتاثیر گذار و مهم در موفقیت آموزشی دانش آموزان است که در قالب واحدهای کار مشخص آموزش می بینند.و نقش دوره پیش دبستانی به قدری موثر است که اگر کودک دوره پیش دبستانی را نگذرانده باشد، پیش نیازهای ورود به پایه اول راکسب نخواهدکرد.

اسماعیل پور افزود پیرو دستور العمل وزارتی واداره کل متبوع وبا توجه به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در راستای جذب حداکثری نوآموزان در سیستم آموزشی و پرورشی و وحدت رویه و توسعه عدالت آموزشی برای کلیه نوآموزان به صورت رایگان و غیرحضوری، طرح ملی پوشش سراسری نوآموزان و آموزش مجازی پیش دبستانی رایگان شروع شده است. وی در ادامه افزود: والدین نوآموزان دارای کودک ۵سال تمام می توانند با در دست داشتن اصل و کپی شناسنامه کودک و والدین به نزدیک ترین مدرسه براساس جنسیت کودک مراجعه و ثبت نام نمایند.

وی افزود؛ دوره پیش دبستانی به صورت غیرحضوری و رایگان دربستر شبکه” شاد ” برگزار خواهد شد، نوآموزان پس از ثبت نام اولیه و ثبت در سناد، می توانند با عضویت در شبکه اجتماعی شاد، در کلاس های درسی مجازی از محتواهای آموزشی استفاده نمایند. همچنین در پایان سال تحصیلی به کلیه نوآموزان شرکت کننده در پیش دبستانی غیرحضوری و رایگان، گواهی نامه اتمام دوره ارائه می گردد.

ثبت نام طرح ملی پوشش سراسری نوآموزان و آموزش مجازی پیش دبستانی رایگان از ۱۳۹۹/۷/۱۲ آغاز شده است.