تامین مواد اولیه برای تولید کنندگان ماسک البرز ضروری است
تامین مواد اولیه برای تولید کنندگان ماسک البرز ضروری است
عامل توسعه خوشه پوشاک البرز گفت: تامین مواد اولیه برای تولیدکنندگان ماسک استان در شرایط خاص کنونی ضروری است.

 

به گزارش البرز فردا مجتبی خدادادی بیان داشت: قیمت ماسک  برای تولید ماسک  نسبت به ۲ ماه پیش بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصد افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: کمبود مواد اولیه و توزیع آن در بازار آزاد با قیمت بسیار بیشتر سبب شده تا قیمت ماسک به شکل فزاینده ای افزایش یابد، این در حالی است که نرخ مصوب از سوی دولت ۸۰۰ تومان است.

خدادادی با بیان اینکه افزایش قیمت مواد اولیه منجر به تولید ماسک های غیر استاندارد شده خاطر نشان کرد: در برخی مناطق شاهد فروش ماسک به قیمت هایی چندین برابر قیمت مصوب هستیم.

وی با اشاره به اینکه برای جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس کرونا بایستی روزانه چندین ماسک از سوی هر فرد استفاده شود گفت: با توجه به بالارفتن قیمت ماسک و کاهش قدرت خرید مردم، ماسک های بی کیفیت و غیر استاندارد در بازار زیاده شده و حتی برخی از ماسک های سه لایه نیز کیفیت لازم را ندارند که این می تواند احتمال بروز مبتلا شدن به ویروس کرونا را افزایش دهد.

وی ادامه داد: این در حالی است که با نظارت بیشتر برًروی قیمت مواد اولیه به جای نظارت بر ماسک ها و در  اختیار قرار دادن پارچه با حجم بالا به دست تولید کننده میً توان ماسک با کیفیت در استان تولید و به دست مصرف کننده رساند.

عامل توسعه خوشه پوشاک گران شدن کش برای تولید ماسک را از دیگر مشکلات این بخش عنوان و گفت: قیمت کش از کیلویی ٨٠ هزار تومان به کیلویی ٢٣٠هزار تومان رسیده این در حالی است که تمام مواد اولیه این محصول در کشورمان تولید می شود.

خدادادی ادامه داد:در صورت نظارت بر قیمت مواد اولیه تولید ماسک از سوی دولت و در اختیار قرار دادن آن به تولیدکنندگان علاوه بر تامین نیاز استان می توانیم نیاز سایر استان های کشور را نیز تامین کنیم.

وی گفت: یک هزار و ۳۰۰ تولید کننده پوشاک در استان داریم که ۷۰ درصد اینها حداقل وارد تولید محصولات کرونایی شدند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا