نقش تندیس مفاخر در شکل گیری هویت شهرها
نقش تندیس مفاخر در شکل گیری هویت شهرها

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، رحیم خستو در آیین رونمایی از تندیس زکریای رازی، ایجاد کمیسیون هنر و ارتباطات را زمینه ساز رقم خوردن اتفاقات مثبت در شهر کرج دانست و اظهار داشت: یکی از اهداف این کمیسیون استفاده از توانایی و ظرفیت هنرمندان برای زیباسازی و هویت دهی به […]

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، رحیم خستو در آیین رونمایی از تندیس زکریای رازی، ایجاد کمیسیون هنر و ارتباطات را زمینه ساز رقم خوردن اتفاقات مثبت در شهر کرج دانست و اظهار داشت: یکی از اهداف این کمیسیون استفاده از توانایی و ظرفیت هنرمندان برای زیباسازی و هویت دهی به فضاهای شهری است.

این مسئول با بیان اینکه ساخت تندیس مفاخر در هویت بخشی به شهرها نقش زیادی دارند، افزود: شهرها محیطی با گوناگونی بسیار هستند و بیشترین ارتباط را با مردم و محیط زندگی برقرار می سازند.

نایب رییس شورای شهر کرج با اشاره به اینکه مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی یکی از سرمایه های ناشناخته شهر است، گفت: بسیار خرسندیم که امروز این مجموعه مزین به یک اِلمان هنری زیبا شده است، این موسسه با داشتن سابقه ۱۰۰ ساله و خدمات ارزشمندی که ارائه داده در دنیا نیز شناخته شده است.

خستو در ادامه ضمن ابراز خرسندی از اقدام سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری برای جانمایی تندیس زکریای رازی در کنار در ورودی این موسسه، یادآور شد: با جانمایی این تندیس نگاه شهروندان به این موسسه تغییر خواهد کرد.

رییس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای شهر کرج با بیان اینکه امیدواریم شاهد بهره برداری از اِلمان های دیگری در شهر کرج باشیم، خاطرنشان کرد: این اقدام ها گامی موثر در جهت زیبایی و آگاه سازی شهروندان نسبت به اماکن با قدمتِ کرج است.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر کرج