فردیس از فقر زیرساخت های اداری رنج می برد
فردیس از فقر زیرساخت های اداری رنج می برد
ایمانی از استاندار البرز درخواست کرد:در راستای رفع مشکلات، استقلال و استقرار زیرساخت ادارات آموزش و پرورش ،صمت و اوقاف در شهرستان فردیس اقدامات ویژه ای مبذول دارد.

به گزارش البرز فردا؛ دکتر ایمانی در نماز عبادی و سیاسی جمعه فردیس نمازگزاران را به تقوی الهی ،تقویت باورهای عمیق دینی در راستای ارتقای ایمان قوی، دوری از گناهان و حفظ آبروی مومنین توصیه کرد.

امام جمعه فردیس به تشریح کمبود سرانه زیر ساخت های ادارات فردیس پرداخت و بر لزوم ارتقای اداره صمت شهرستان فردیس از دفتر به اداره، تاکید کرد: شهرستان فردیس از داشتن زیر ساخت اداره صمت بصورت مستقل محروم است و در حال حاضر بصورت یک دفتر با دو یا چند بازرس در حال فعالیت است و نظارت بر ۲۶ هزار عضو اتحادیه و واحد صنفی شناسنامه دار در شهرستان امکان پذیر نیست. پیشنهاد می شود با بهره گیری از کمک های مردمی در زمینه گزارشات گرانفروشی و تخلف واحدهای صنفی بهره جست تا کارها بهتر انجام شود.

وی در ادامه با بیان اینکه جمعیت دانش آموزی شهرستان فردیس ۱۰۰ هزار نفر می باشد فردیس از عدم وجود اداره آموزش و پرورش مستقل رنج می برد و نیاز مبرم به یک اداره مستقل دارد .در صورتی که زمینه استقلال اداره آموزش و پرورش شهرستان فردیس فراهم شود نیاز به ساختمان جدید و تحمیل هزینه به دولت نیست زیرا می تواند در زیرساخت فعلی آموزش و پرورش واقع در میدان استاندارد بصورت مستقل به فعالیت خود ادامه دهد.

پدر معنوی شهر گفت :درست است که فردیس امامزاده ندارد اما برخی از مساجد شهر موقوفات دارند که به دلیل عدم وجود اداره اوقاف موقوفات به درستی مدیریت نمی شوند.

دکتر ایمانی؛ از شهبازی استاندار البرز درخواست کرد نسبت به مسایل و مشکلات فردیس و استقرار ادارات مستقل آموزش و پرورش ،صمت و اوقاف در این شهرستان اهتمام ویژه داشته باشد و هرچه زودتر در راستای رفع مشکلات فردیس دستورات و اقدامات لازم را مبذول دارد .

وی در بخش دیگری از بیانات خود،ضمن تقدیر از زحمات مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) در ارتباط با کمک به کسبه ای که در شرارت اشرار در آبان ماه سالجاری متحمل خسارت شدند،افزود: در حوادث آبانماه به ۴۰ شعبه بانک ،۲۸ مغازه و پاساژ موبایل در فردیس آسیب جدی وارد شد که با بازرسی و تایید شرایط به ترتیب اولویت به هریک از کسبه خسارت دیده ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه تعلق می گیرد .

وی در ادامه به سالروز شهادت حضرت زهرا(س) در هفته پیش رو و تسلیت و تعزیت به دوست داران اهل بیت،اشاره کرد: با التفات به فضای اعتقادی و باوری مردم در این برهه از زمان هماهنگی ها در فردیس کمرنگ است با توجه به اینکه شهر فردیس بنام شهر فاطمی شهدای اقتدار مزین شده است شایسته است در روز شهادت حضرت زهرا(س) شهر سیاه پوش شود وحضور کسبه و عموم مردم در مراسم سوگواری حضرت زهرا(س) در هیات ها و دسته های عزاداری پررنگ تر باشد زیرا ما اعتقادات، دین و راه سعادتمان را مدیون اهل بیت (ع) هستیم.

پدر معنوی شهر با استناد به فرمایشات حضرت آقا در جمع کارگزاران حج که فرمودند : آمریکا می خواهد ایران بصورت یک کشور عادی تبدیل شود ، محور بحث خود قرار داد و اذعان داشت: آمریکا می خواهد جمهوری اسلامی ایران از سخن نو در دنیا دست بکشد و نسبت به امنیت و مسایل کشورهای دیگر بی اعتنا باشد .بر خلاف دنیای غرب که حکومت صرفا بر اساس آرای مردم متناقض با مبانی انسانی اداره می شود، اداره جامعه در حکومت دینی براساس تلفیق آرای مردم با افکار اسلامی و مبانی دینی با معیار و ضابطه احکام خدا، تصویب قوانین در راستای موازین شرع است به همین دلیل اشاعه افکار و اندیشه های انقلابی به کشورهای دیگر و امنیت حاکم بر کشورها برایمان حایز اهمیت است.

پدر معنوی شهر به موضوع خروج بدون هزینه آمریکا از برجام و عقب نشینی و حقارت کشورهای اروپایی در راستای تحریم آمریکا در زمینه اعمال تعرفه ۲۵ درصد واردات خودرو از اروپا به آمریکا و تبعیت این کشورها از سیاست آمریکا اشاره کرد و گفت : به اروپایی ها هیچ اعتمادی نیست و نرمش قهرمانانه و مذاکره با آمریکا نخواهیم داشت زیرا مواضع دشمن به روشنی آشکار است.هیچ نیرویی از ما دفاع نخواهد کرد و صرفا باید به نیروی ملت خود تکیه کنیم.

دکتر ایمانی با تاکید بر اتحاد مردم با یکدیگر و ارتقای اطلاعات سیاسی جامعه بویژه دانشجویان، دانش آموزان و نسل جوان ؛ افزود: اگر همه مردم با هم متحد باشیم با اتکال بر قدرت خداوند دست در دست هم محکم در کنار رهبری بایستیم اگر تمام قدرت های دنیا با هم متحد شوند از چنگال گرگ ها رهایی خواهیم یافت چرا که ملت ایران به بلوغ فکری رسیده است و با اتحاد و تبعیت از ولایت فقیه به زودی شاهد فرار آمریکا و محو اسراییل از منطقه خواهیم بود.

  • منبع خبر : البرز فردا