داستان بی پایان انتخاب شهردار فردیس/ به قلم سمیرا مرادی
داستان بی پایان انتخاب شهردار فردیس/ به قلم سمیرا مرادی
،شهر فردیس به یک #فکر_برتر نیاز دارد تا راهگشا باشد باید به کسی اعتماد کرد که شهر را از وضع کنونی نجات دهد.

وزارت کشور طی ارسال نامه ای به شورای شهر فردیس در راستای درخواست ارسال صورتجلسه شهردار منتخب فردیس به این وزارتخانه اقدام نمود رییس شورای شهر اعلام کرد که محمد خسروزاده شهردار منتخب شورا مدارک کافی از جمله مدرک دکتری که منجر به احراز شرایط شهردار شدنش در فردیس بشود را به این شورا ارسال نکرده است!

جای سوال است شورا با آن عرض و طول چرا از ابتدای روند انتخاب و معرفی شهردار، مدارک لازم را دریافت و ادعاهای فرد کاندید شهرداری را بررسی نکرده است!؟

اگر خسرو زاده مدارک کافی به شورا ارایه نکرده است چرا در لیست کاندیداهای برگزیده قرار گرفته و پس از رای گیری با اخذ بیشترین آرا بعنوان شهردار فردیس انتخاب شده است ؟

همگان می دانند تایید احراز صلاحیت #شهرداران بر عهده #وزارت_کشور است نه شورای شهر، با توجه به گفتگوی استاندار البرز با خبرنگاران فردیسی که صورتجلسه انتخاب شهردار فردیس مستقیما از استانداری به وزارت کشور ارسال شده است و به زودی نتیجه اعلام می شود .نیک می دانیم ارسال آن وظیفه رییس شورای شهر فردیس بوده و صورتجلسه شهردارمنتخب باید زودتر از اینها به وزارت کشور ارسال می شد ولی پافشاری برخی اعضا بر تصمیمات خودخواهانه‌ ادامه داشته و داستان انتخاب شهردار بطول انجامیده است.

پارلمان شهر فردیس این روزها حال خوشی ندارد به واسطه تجربیات تلخی که نزدیک به ۳ سال گذشته از خود به جا گذاشته و عدم وحدت رویه و کم کاری برخی از اعضا کلیت شورا زیر سوال رفته است.

شورای فردیس دیگر توانایی اتخاذ تصمیم‌های عقلایی و سودمند را از دست داده است و وجود چند عضو منفعت طلب، عملکرد قابل قبول برخی از اعضای زحمت کش و فرهیخته شورا را لوث کرده و سبب سلب اعتماد مردم شده بطوریکه باور مردم فردیس را به سمتی سوق داده اند که این شورا از نظر منطق دیگر کفایت لازم برای تصمیم‌گیری‌های مهم را از دست داده است.

پارلمان محلی فردیس در طول زمان فعالیت خود، یک عضو اصلی اش را از طریق دستگاه قضا از دست داده و یک عضو علی البدل نیز در حالت تعلیق به سر می برد تا حدی که به مرز انحلال هم پیش رفته است .امروز برخی از اعضای شورا در شرایطی نسبت به موضوعات مهم شهر واکنش‌های بی‌ خیالانه نشان می‌دهند که گویی تازه امروز سوگند آغاز به کار خورده‌اند و همچنان چهارسال فرصت برای کار دارند.

اولین شورای فردیس به علت عدم وجود همدلی‌ میان اعضا،خودخواهی و لجبازی برخی از اعضا و پافشاری بر تصمیمات بدون توجه به خردجمعی کورسوی امیدی برای نجات شهر از رخوت و رکودی که در آن دست و پا می‌زند ایجاد نکرده‌ است. مردم این روزها را فراموش نخواهند کرد بالاخره زمستان پایان می یابد و رو سیاهی به ذغال می ماند‌.

در این اوضاع،شهر فردیس به یک #فکر_برتر نیاز دارد تا راهگشا باشد. باید به کسی اعتماد کرد که شهر را از وضع کنونی نجات بدهد. باید در این شرایط حساس کسی خودش را فدای خروج شهر فردیس از شرایط کنونی کند.

البته منکر آن نیستیم که مردم نجیب و شهید پرور شهرفاطمی فردیس قدردان تلاش ها و زحمات بی شائبه برخی از اعضای پارلمان و سرپرست شهرداری فردیس هستند، اما شهر فردیس به #شهردار نیاز دارد …

امید میرود وزارت کشور با اتخاذ تصمیم نهایی و ابلاغ حکم شهردار فردیس هرچه زودتر بارقه امید را در دل شهروندان زنده کند.

  • نویسنده : سمیرا مرادی