اعضای باندکلاهبرداری در فردیس دستگیر شدند
اعضای باندکلاهبرداری در فردیس دستگیر شدند
فرمانده انتظامی شهرستان فردیس استان البرز اعلام کرد که سه عضو باند کلاهبرداری که با تماس تلفنی با شهروندان و اعلام اینکه شما برنده کمک هزینه عتبات عالیات شده اید آنها را به پای دستگاه «ای .تی .ام » کشانده و اقدام به خالی کردن حساب های مردم می کردند، دستگیر شدند.

سرهنگ بیژن جنتی روز چهارشنبه افزود: در پی دریافت یک فقره پرونده از کلانتری ۱۱ مرکزی فردیس مبنی بر اینکه ۲ خانم با کارت عابر بانک دیگران در یک طلا فروشی این شهرستان اقدام به خرید مقدار قابل توجهی سکه و طلا کرده اند، رسیدگی به پرونده در دستور کار شعبه مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فردیس قرار گرفت.

در بررسی اولیه مشخص شد متهمان از سارقان و کلاهبرداران سابقه دار هستند که با ۱۲ کارت بانکی مختلف اقدام به خرید مقدار قابل توجهی طلا و سکه کرده اند.

کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی متوجه شدند متهمان با همدستی یک نفر دیگر که از کلاهبرداران حرفه ای و سابقه دار است با شهروندان تماس گرفته و با بیان اینکه از رادیو جوان تماس گرفته اند و شما برنده عتبات عالیات شده اید با شیوه متقلبانه ای مالباختگان را به پای دستگاههای عابر بانک کشانده و اقدام به انتقال موجودی کارت این افراد به کارت های بلاصاحب می کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان فردیس گفت: پلیس در ۲ عملیات جداگانه ۲ خانم و یک مرد کلاهبردار را در شهرستان فردیس دستگیر کرد.

جنتی افزود: متهمان در ابتدا منکر هر گونه کلاهبرداری بودند اما در مواجهه با مدارک و مستندات به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ۱۲ فقره کلاهبرداری با شیوه یاد شده اقرار کردند.

وی اضافه کرد: با تلاش ماموران همه مالباختگان شناسایی شده و تحقق بر روی این پرونده برای کشف کلاهبرداری های بیشتر ادامه دارد.

  • منبع خبر : ایرنا