ودیعه‌گذاران حج  تمتع در البرز اطلاعات خود را تکمیل کنند
ودیعه‌گذاران حج  تمتع در البرز اطلاعات خود را تکمیل کنند
مدیر حج و زیارت استان البرز از ودیعه‌گذاران حج تمتع در این استان خواست تا اطلاعات خود را در سامانه ذخیره حج تکمیل کنند.

عباس دمیرچی روز چهارشنبه افزود:‌ در فراخوانی که توسط سازمان حج و زیارت منتشر شده از تمام دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع خواسته شد با مراجعه به سامانه رزرویا ذخیره حج به نشانی reserve.haj.ir ، نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند.

وی  اظهار داشت: هدف از این فراخوان آن است که ودیعه‌گذاران حج تمتع، اطلاعات شخصی خود را در این سامانه تکمیل، اصلاح و به روزرسانی کنند تا ضمن ساماندهی، تمام اولویت‌های باقی مانده در نوبت تشرف به حج، برقراری ارتباطات بعدی سازمان حج و زیارت با ودیعه‌گذاران، اطلاع‌رسانی نسبت به اولویت‌ها، برنامه‌های آموزشی و توجیهی و … امکان‌پذیر شود.

بر اساس این اطلاعیه‌، شخص ودیعه‌گذار حج تمتع می‌تواند به سامانه یاد شده مراجعه و نسبت به تکمیل اطلاعات فردی خود اقدام کرده  یا با مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی دارای مجوز از سازمان حج و زیارت با پرداخت مبلغ ۵۰ هزار ریال (پنج هزار تومان) این فرایند را انجام دهند.

انتشار این فراخوان به معنی اعلام اولویت‌های حج سال آینده نبوده و اولویت‌های تشرف به حج سال ۱۳۹۹ به تناسب سهمیه تعیین شده از سوی کشور میزبان و به ترتیب و بر اساس زمان ثبت نام زائران در بانک عامل در بازه زمانی مناسب اعلام خواهد شد.

در ایام تمتع سال جاری حدود یک هزار و ۵۰۰ البرزی در قالب ۱۰ کاروان طعم شیرین حاجی شدن را در سرزمین وحی چشیدند.

در استان البرز ۵۰ دفتر زیارتی مجاز فعال هستند.

  • منبع خبر : ایرنا