البرز سومین شهر دارای سیستم مها در کشور
البرز سومین شهر دارای سیستم مها در کشور
جنتی گفت:استان البرز سومین شهر دارای سیستم" مها" سیستم هشدار الکترونیک پلیس در سطح کشور می باشد .

به گزارش البرز فردا،سرهنگ جنتی فرماندهی ستاد نیروی انتظامی شهرستان فردیس در نشست کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی با حضور امام جمعه و مسوولان شهری در دفتر امام جمعه برگزار شد ،با توصیه به بهره گیری و نصب سیستم هشدار الکترونیک “مها”به شهروندان ، گفت: استان البرز سومین شهر کشور است که مجهز به سیستم هشدار الکترونیک پلیس است و این سیستم قابل نصب در اماکن دولتی و غیر دولتی و آپارتمان های مسکونی می باشد که مستقیما به سیستم مرکز هشدار پلیس۱۱۰ متصل است و به سهولت آمار سرقت به صفر می رسد و پلیس هیچ گونه قصد جاسوسی ندارد صرفا این سیستم مهم ترین عامل بازدارنده سرقت است.

وی با اظهار تاسف از عدم وجود تجهیزات و دوربین مداربسته در معابر شهر ،گفت:شهرستان فردیس با جمعیت نیم میلیون نفری فاقد حتی یک دوربین کنترل مدار بسته در معابر سطح شهر است با توجه با این که این تجهیزات می تواند کمک شایانی در ایجاد امنیت ، رصد و پیگیری مزاحمت و درگیری ها، در سطح معابر شهر کند، لذا در این برهه از زمان همت مدیران شهری را می طلبد در جا نمایی و نصب دوربین های مدار بسته اقدام نمایند .

وی با با بیان اینکه در نشست های قبلی مقرر گردید شهرداری مکانی را جهت عرضه اقلام فرهنگی با قیمت مناسب در راستای سهولت دسترسی بانوان محجبه شهرستان فردیس به پوشاک و اقلام فرهنگی (چادر، مغنعه) اقدام نماید، گفت: متاسفانه این مهم صورت نگرفته و از شورای شهر و شهرداری درخواست دارم سریع تر لایحه ای در این خصوص تصویب و محلی جهت عرضه اقلام فرهنگی فراهم کنند.

فرماندهی ستاد نیروی انتظامی شهرستان فردیس در ادامه به اجرای طرح ناظر توسط نیروی انتظامی در راستای رعایت موضوع حجاب و عفاف در جامعه ، اذعان داشت: نیروی انتظامی در اجرای طرح ناظر موفق عمل نموده است و با ارسال پیامک های اخطاری به افرادی که در داخل خودروهای سواری حجاب اسلامی را رعایت نمی کنند بسیار تاثیر گذار واقع شده و حجاب و عفاف به جامعه برگشته است .

سرهنگ جنتی لزوم همکاری و حمایت مسوولین ، دستگاه های فرهنگی و ائمه جمعه را با نیروی انتظامی در راستای نهادینه کردن فرهنگ رعایت حجاب اسلامی و عفاف از سوی شهروندان را ضروری و حایز اهمیت دانست.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی با سگ گردانی در معابر عمومی با قاطعیت برخورد می کند ، افزود: در سطح شهرستان فردیس به ۱۸مورد پرونده با موضوع سگ گردانی رسیدگی شده و با ارجاع این پرونده ها به مراجع قضایی با آنها برخورد قانونی شده است.

این مقام مسوول در بخش دیگری از سخنان خود به قلیان سراها و تفرجگاه های شهرستان فردیس اشاره کرد، و اذعان داشت : بیش از ۵۰ قلیان سرا و تفرجگاه که در شهرستان فردیس به مرکز فساد مبدل شده بود جمع آوری شده است .

وی پیرامون پیگیری سرقت در سطح شهرستان فردیس ، گفت: آمار سرقت در شهرستان فردیس کم است و سرقت خشن در این شهرستان وجود ندارد و بیشتر سرقت های خرد صورت می گیرد.

سرهنگ جنتی در بخش دیگری از بیانات خود با استناد به فرموده مقام معظم رهبری مدظله العالی در ارتباط با اهمیت فضای مجازی، افزود: رهبری فرمودند اگر رهبر انقلاب نبودم رییس فضای مجازی می شدم .انعکاس اخبار در شبکه های مجازی به سرعت صورت می گیرد. این روزها خبر مجروح شدن طلبه جوان ساکن مشکین دشت فردیس توسط چند نفر اتفاق افتاد و این خبر در شبکه ها و سایت ها بدون تحقیق انتشار یافت که این حادثه مربوط به حوزه استحفاظی استان البرز و فردیس نبود. این نمونه ای از تبعات انعکاس اخبار از منابع غیر موثق و بدون تحقیق رسانه ها است .

این مقام ارشد انتظامی از خبرنگاران در خواست کردقبل از درج خبر فرصت کافی جهت تحقیقات لازم پیرامون موضوع مورد نظر در اختیار مراجع انتظامی و قضایی قرار دهند و در انعکاس اخبار در فضای مجازی کمال دقت را داشته باشند. از منابع موثق جهت ارسال و نشر خبر استفاده نمایند زیرا که انعکاس اخبار غیرصحیح و استفاده از منابع نا معتبر تبعات و آسیب های اجتماعی جبران ناپذیری به دنبال دارد .

  • نویسنده : مرادی
  • منبع خبر : البرز فردا