تکریم علما و صاحبان قلم باعث رونق فرهنگی می شود
تکریم علما و صاحبان قلم باعث رونق فرهنگی می شود
اینانلو گفت: لزوم تکریم و ادای احترام به علما و صاحبان قلم ضروری است زیرا احترام به آنها سبب رونق فرهنگی می شود.

به گزارش البرز فردا،مهندس اینانلو فرماندار شهرستان فردیس در آیین نکو داشت روز قلم و تجلیل از استاد علومی از مفاخر استان البرز ، ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد با سر سعادت فاطمه معصومه (س) ، و تشکر از بانیان برپایی این مراسم، بویژه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار داشت :مراسم بسیار ارزشمندی که فرهیختگان ،بزرگان ، روحانیت و مسوولان استان و شهرستان، ادب دوستان و شهروندان فردیس که به منظور گرامیداشت روز قلم و تجلیل از استاد “علومی” که مایه افتخار شهر است حضور یافتند.

وی با ابراز خرسندی از وجود نخبگان برتر در رشته های علمی و فرهنگی در شهرستان فردیس، اذعان داشت: دو تن از نخبگان ریاضی شهرستان بنام های سما برهانی و پرهام که در برنامه های نخبگان کشوری حایز رتبه هستندو همچنین حسین عطایی از نخبگان کشور که مشاور علمی و فناوری معاون رییس جمهور است در فرمانداری فردیس حضور یافتند و با وی دیدار و گفتگوی کردند که این حضور برای وی بسیار حایز اهمیت است.

این مقام مسوول بر لزوم تکریم بر اهالی قلم و علما تاکید کرد، و افزود:لزوم توجه به تکریم علما بسیار حایز اهمیت است اگر در جامعه ای عالمان مورد احترام و تکریم قرار گیرند قطعا در فرهنگ آن جامعه تاثیر خواهد گذاشت .

مقام عالی دولت در فردیس به اهمیت حضور فیزیکی عالمان در جامعه اشاره کرد،و گفت : حضور فیزیکی و انفاس قدسی عالمان در شهرستان و استان باعث رونق فرهنگی جامعه است .

فرماندار فردیس به بهانه روز قلم از همه صاحبان قلم ، علما و هنرمندان به نیکی نام برد، و افزود : یادی کنیم ازعلما و مفاخری که در فضاهای مقدس نظیر شهر قم تشریف دارند به یمن وجود حضرت معصومه (س) بسیار ویژه هستند و همه مفاخر و علمای بزرگوار ، صاحبان قلم و هنرمندان از جمله استاد علومی که مایه مباهات و افتخار این مرز و بوم هستند.

اینانلو در پایان اظهار امیدواری کرد مسوولان بتوانند در راستای انجام وظیفه در قبال علما ، هنرمندان ، فرهیختگان و اهالی قلم گام های موثری بردارند.

  • نویسنده : مرادی
  • منبع خبر : البرز فردا