درمان های سرطان سینه در دهه های اخیرپیشرفت قابل توجهی داشته اند ولی اینکه چگونه می توان از ابتدا جلوی تشکیل توموررا گرفت، چالشی اساسی بوده است. در مطالعه جدیدی که قرار است ماه آینده در جلسۀ سالانۀ انجمن انکولوژی بالینی امریکا در شیکاگو ارائه شود، محققان شواهد جالب توجهی در این خصوص که یک […]


درمان های سرطان سینه در دهه های اخیرپیشرفت قابل توجهی داشته اند ولی اینکه چگونه می توان از ابتدا جلوی تشکیل توموررا گرفت، چالشی اساسی بوده است.

در مطالعه جدیدی که قرار است ماه آینده در جلسۀ سالانۀ انجمن انکولوژی بالینی امریکا در شیکاگو ارائه شود، محققان شواهد جالب توجهی در این خصوص که یک رژیم غذایی کم چرب مشابه آنچه پزشکان برای سلامت قلب توصیه می کنند ، با کاهش خطر مرگ ناشی از سرطان سینه در ارتباط است، ارائه خواهند داد.

این مطالعه داده های بدست آمده از طرح بهداشت زنان را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است. طرح بهداشت زنان، کارآزمایی گسترده ای تحت حمایت مالی انستیتوهای ملی بهداشت است که عوارض بهداشتی هورمون درمانی، رژیم های غذایی و برخی مکمل ها را برروی سلامتی بیش از ۱۶۰۰۰۰ زن که در دوران یائسگی به سر می برند، مطالعه و بررسی می کند.

در این کارآزمایی محققین به سرپرستی دکتر روآن چلبووسکی، محقق انستیتو تحقیقاتی بیومدیکال لس انجلس در مرکز پزشکی هاربور، گروهی تقریبا متشکل از ۴۹۰۰۰ زن را مورد بررسی قرار دادند. این زنان به طور تصادفی دریکی از دو گروه رژیم غذایی کم چرب و یا در گروه کنترل جای گرفتند که قرار شده بود به مدت هشت سال و نیم با این تیم تحقیقاتی همکاری کنند. هدف گروه رژیم کم چرب این بود که میزان چربی دریافتی خود را به ۲۰درصد کل کالری مصرفی روزانه خود را کاهش داده و مصرف میوه ، سبزی و حبوبات را افزایش دهند. هیچ یک از این زنان درهنگام شروع مطالعه مبتلا به سرطان سینه نبودند.

پس از پایان دوره ی این تحقیق، میزان سرطان سینه در هردو گروه تقریبا یکسان بود ولی زنانی که در طول این مدت در گروه رژیم کم چرب بوده و به سرطان سینه مبتلا شدند، خطر مرگشان دراثر هر عاملی ۳۵درصد کمتر از زنان گروه دیگر یعنی گروه کنترل بود. حتی ۲۰ سال پس از پایان مطالعه زنانی که همچنان رژیم کم چرب خود را حفظ کردند، خطر مرگشان ۱۵درصد کمتر از سایر زنان بود و اطلاعات دنبال شده در بازه های زمانی طولانی تر نشان داد که خطر مرگ آن ها بویژه در اثر سرطان سینه ۲۱درصد کمتر از زنانی بود که رژیم غذایی خود را به رژیم کم چرب تغییر ندادند.

دکتر چلبووسکی می گوید ” این نتیجه برای ما بسیار هیجان انگیزاست، اکنون ما شواهدی از آزمایش های بالینی تصادفی صورت گرفته در دست داریم که نشان می دهد تغییر رژیم غذایی که برای بسیاری قابل دستیابی است، می تواند از نظر سلامتی سودمند باشد؛ از جمله از نظر کاهش خطر مرگ ناشی از سرطان سینه که این نتایج، حامل خبر بسیار خوب و خوشحال کننده ای است.”

با این تحقیق است که دانشمندان به طور دقیق یک عامل بالقوه را که می تواند مرگ های ناشی از سرطان سینه را تحت تاثیر قرار دهد، مورد مطالعه قرار دادند. درتحقیقات قبلی از داوطلبان خواسته نشده بود که رژیم های خاصی را رعایت کنند، بلکه بر اساس آنچه افراد بنابر میل خودشان برای خوردن انتخاب می کردند، نتایج مربوط به سرطان را بررسی می کردند. در این تحقیق به داوطلبین دستورالعمل های غذایی داده شده بود که چه چیزهایی بخورند. دکتر نیل اینگار که خود در این تحقیق مشارکتی نداشته می گوید ” تا قبل از این تحقیق ما هیچگونه اطلاعات دقیقی که حاصل چنین آزمایشی که بهترین معیار برای نشان دادن این است که رژیم غذایی حقیقتا خطر مرگ ناشی از سرطان سینه را کاهش می دهد، در اختیار نداشتیم. بسیاری از ما که طرفدار در نظر گرفتن رژیم غذایی و ورزش در برنامه های درمانی سرطان هستیم از نتایج این کارآزمایی هیجان زده ایم زیرا برای نخستین بار است که به صورتی قوی نشان داده می شود فقط با تغییر رژیم غذایی می توان نتایج را بهبود ببخشید و از مرگ های مرتبط با سرطان پیشگیری کرد.”

محققان همچنین در تحقیق جداگانه ای که مرتبط با این مطالعه بود، نشان دادند که هرقدر زنان مدت طولانی تری رژیم خود را حفظ کردند، خطر مرگ آن ها درطی دوران تحقیق بیشتر کاهش یافت. این نتایج باید به پزشکان اعتماد به نفس بیشتری دهد تا هنگام گفتگو در بارۀ درمان های مختلف با زنان مبتلا به سرطان سینه ، رژیم غذایی را منظور دارند. باوجودی که این مطالعه ارتباط زیادی بین تغییرات رژیم غذایی و وقوع موارد جدید سرطان سینه پیدا نکرد ولی نتایج محققان نشان می دهند که تغییر و اصلاح رژیم غذایی می تواند به طورکلی خطر مرگ را در زنان دراثرهر عامل یا در اثر سرطان سینه، چنانچه به مرحله تشخیص رسیده باشد، کاهش دهد.

علت این امر بنابه گفتۀ دکتر اینگار شاید مربوط به “دوز” رژیم غذایی باشد. مثلا امکان دارد تاثیراصلاح رژیم غذایی بر روی تومورهای ریزی که در بافت سینه تشکیل شده اند ولی هنوز آن قدر بزرگ نیستند که تشخیص سرطان سینه را ممکن سازند ، بیشتر باشد. او می گوید ” تاثیراین رژیم ممکن است در پیشگیری از رشد تومورهای تشکیل شده از قبل بیشتر باشد تا پیشگیری از تشکیل تومور” او اضافه می کند ” آنچه این کارآزمایی انجام می دهد این است که ما را در وضعیتی قرار می دهد که حالا که می دانیم با رژیم غذایی می توان به طور موثر بر تغییر رفتار سرطان یا تومور اثر داشت، گام های بلندتری در این راه برداریم.”

چلبووسکی در نظر دارد داده های حاصل از این کارآزمایی را دقیق تر مورد بررسی قرار دهد تا دریابد رژیم غذایی چگونه در کاهش مرگ های ناشی از سرطان سینه عمل می کند. در طی این آزمایشات ازتمام زنان هم درآغاز مطالعه و هم یک سال بعد نمونۀ خون گرفتند. بنابراین دکتر چلبووسکی و سایر محققان گروه ممکن است بتوانند فاکتورهای تغییر یافته در زنان گروه تحت رژیم را در مقایسه با زنان گروه کنترل پیدا کنند.

در عین حال او امیدوار است متخصصین سرطان با آن دسته از بیماران خود که خطر ابتلا به سرطان سینه در آن ها بالاتر است، در باره نقش رژیم غذایی در درمان سرطان صحبت کنند. گرچه همه زنان شرکت کننده در مطالعه نتوانستند میزان چربی دریافتی خود را به ۲۰درصد کالری روزانه خود کاهش دهند ولی به گفتۀ دکتر چلبووسکی” این تغییرات رژیمی برای خیلی از افراد قابل دستیابی است.” باوجودی که همۀ زنان تحت رژیم کم چرب نتوانستند چربی دریافتی خود را به میزان مورد نظر کاهش دهند ولی مطالعات نشان دادند که همان اندازه تغییرات رژیمی هم، خطرمرگ ناشی از سرطان سینه و هرعامل دیگر را در آنها کاهش داده است. او می گوید “بهتر است گوشت کمتری مصرف کنید و سبزیجات را به بشقاب غذایی خود بیفزایید تا توازن برقرار شود.”

مترجم: معصومه درخشان

دانشجوی ارشد مترجمی زبان دانشگاه آزاد کرج

منبع: سایت ریدرز دایجست۲۰۱۸