نان همچنان در صدر تخلفات صنفی
نان همچنان در صدر تخلفات صنفی
معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: در طرح ویژه نظارت نوروز 98 که از اول بهمن 97 تا 15 فروردین 98 انجام شد در میزان بازرسی‌ها، پرونده‌های متشکله و ارزش ریالی تخلفات، نانوایی‌ها در صدر جدول جای داشته‌اند.

به گزارش البرز فردا ، سیامک آقایی گفت: در طرح ویژه نظارت نوروز ۹۸ تعداد ۱۳ هزار و ۴۶۸ بازرسی صورت گرفت که منجر به کشف دو هزار ۲۴۸ تخلف و تشکیل یک هزار و ۶۷۴ پرونده به ارزش ریالی یک هزار و ۷۷۷ میلیارد ریال شد.

آقایی درباره بیشترین تعداد بازرسی‌ها گفت: نان با دو هزار و ۶۶ مورد بازرسی، حبوبات شامل عدس، لوبيا، نخود، لپه و… با یک هزار و ۷۸۰ مورد بازرسی واقلام پروتئيني شامل گوشت قرمز، گوشت مرغ، تخم مرغ و ماهی با یک هزار و ۲۳۱ مورد بازرسی در صدر بازرسی‌های طرح ویژه نظارت نوروز ۹۸ جای داشتند.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز تصریح کرد: نان با ۱۸۵ پرونده، بخش پوشاک، کیف و کفش با ۱۴۱ پرونده و حبوبات با ۱۲۸ پرونده بالاترین میزان پرونده های متشکله را به خود اختصاص داده‌اند.

این مسئول درباره بالاترین تخلفات به لحاظ ارزش ریالی بیان کرد: نان با یک میلیارد و ۶۱۹ میلیون ریال، خدمات عمومی شامل قالیشویی، خشکشویی و… با یک میلیارد ۴۰۵ میلیون ریال و بخش پوشاک، کیف و کفش با یک میلیارد و ۳۲۵ میلیون ریال در صدر این جدول جای داشتند.

آقایی در پایان یادآور شد: شهروندان استان البرز می‌توانند شکایات و گزارش‌های خود در زمینه گرانفروشی، کم فروشی، تقلب، عدم اجرای تعهدات، عدم انجام خدمات پس از فروش در دوره ضمانت، قاچاق و عرضه خارج از شبکه را به صورت شبانه‌روزی با سامانه ۱۲۴ در مرکز استان و شهرستان‌های تابعه مطرح نمایند.