معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: امروزه نگاه وزارت آموزش و پرورش به ورزش دانش آموزان به ویژه دختران یک نگاه ورزشی مدرسه‌ محور است.

مهرزاد حمیدی صبح روز دوشنبه ۲۱ آبان ماه در آیین افتتاحیه  المپیاد فرهنگی- ورزشی و درون مدرسه‌ای متمرکز استان البرز که در دبیرستانی در مهرشهر کرج برگزار شد، اظهار داشت: امروز این مدرسه میزبان کمیته المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: امروز المپیک در مدرسه معنا پیدا می‌کند و المپیاد درون مدرسه‌ای با ترویج فضای اخلاقی و آموزش‌های ورزشی و بازی‌های جوانمردانه تصریح پیدا می‌کند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: امروزه نگاه وزارت آموزش و پرورش به ورزش دانش آموزان به ویژه دختران یک نگاه ورزشی مدرسه ‌محور است.

حمیدی با بیان اینکه همه اینها برای این است که ما نسل شاداب و توانمند داشته باشیم، خاطر نشان کرد: سواد حرکتی امروز یک معقوله جدید است که باید به آن به صورت خاص پرداخته شود.

وی ادامه داد: اگر سواد حرکتی از دوران کودکی برای فرد وجود نداشته باشد این ضرر جبران ‌ناپذیر است و در هیچ یک از زمانها نمی‌توان آن را حل کرد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اگر قهرمان می‌خواهیم باید سواد حرکتی خود را قوی کنیم، بیان کرد: سواد حرکتی با دویدن و پریدن شکل می‌گیرد و اگر این سواد ارتقا پیدا کند به مراحل ملی و المپیادهای کشوری و بالاتر دست پیدا می‌کنیم.

همچنین سالار قاسمی در این مراسم اظهار داشت: المپیاد فرهنگی- ورزشی و درون مدرسه‌ای بستر هم ورزش قهرمانی و هم ورزش همگانی است.

وی با اشاره به اینکه این المپیاد بهترین بستر برای شناسایی استعداد است، افزود: ورزش اگر برای همه است برای دختران ما بیشتر از همه اهمیت دارد و باید ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز عنوان کرد: ورزش برای دختران ما چون مادران فردا هستند ضروری است و می‌توانند فرزندان سالم و مفید و با استعداد تحویل جامعه  دهند.

قاسمی تصریح کرد: کشور ما با وجود زنان و دختران ورزشکار و با عفت و با نشاط هرگز سقوط نخواهد کرد و مادران با نشاط فرزندان سالم و با نشاطی تحویل جامعه می ‌دهند که سبب سربلندی جامعه و کشور می‌شود.