رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان كرج گفت: وقف در حوزه علم و فناوری نیازی فراموش شده است و متاسفانه خیرین توجه چندانی به توسعه آن ندارند.

حجت الاسلام و المسلمين حسين مهديان، رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان كرج بر ضرورت ترویج وقف در حوزه علم و فناوری تاکید کرد و افزود: ما باید بتوانیم نیازمندی‌های شهرستان در حوزه علم و فناوری را شناسایی کنیم و با اطلاع‌ رسانی به خیرین در جهت ترویج وقف در این حوزه اقدام کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر وقف در حوزه مدارس از وضعیت مناسبی برخوردار است، گفت: این در حالی است که وقف در حوزه علم و فناوری نیازمند گسترش و ساماندهی است.

این مسئول ترویج وقف در حوزه علم و فناوری به منظور دستیابی به اهداف توسعه کشور را بسیار تاثیرگذار دانست و افزود: کار خیر که صرفا مدرسه‌ سازی نیست و امروزه این حوزه اشباع شده است، کمک به تاسیس امکانات شرکت ‌های فناور، موسسات فناور، شرکت‌های دانش بینان و به کارگیری جوانان در این حوزه وقف‌هایی هستند که می ‌تواند به مرز دانش و اشتغال کمک کند و صدقه جاریه باشد.

مهدیان ابراز کرد: وقف در حوزه علم و فناوری کمک به دانش و تبدیل محصول به ثروت است که متاسفانه با وجود اهمیت، این وقف هنوز به صورت فرهنگ در نیامده و به دست فراموشی سپرده شده است.

رئیس اداره اوقاف کرج تاکید کرد: مردم باید لمس کنند که وقف در حوزه علم و فناوری بر زندگی آن‌ها تأثیر مثبتی خواهد گذاشت، خطری که پایه‌های دیانت، خانواده و آینده جوانان ما را تهدید می کند نبود شغل است که با توسعه علم و فناوری می ‌توان در حوزه اشتغالزایی گام‌های مثبتی برداشت.

وی در پایان گفت: مبنای فرهنگ‌ سازی صحیح وقف علم و فناوری تبیین اهداف و شفاف ‌سازی نتایج وقف و گزارش عملکرد در جامعه است تا مردم از نتایج موقوفات خود آگاهی یابند که با دیدن نتایج مثبت قطعا میزان وقف در جامعه افزایش می ‌یابد.