زمینه ارتقای تحصیلی زندانیان قزلحصار فراهم شد
زمینه ارتقای تحصیلی زندانیان قزلحصار فراهم شد
مدیر مجتمع ندامتگاهی قزلحصار کرج با اعلام اینکه اکنون ۱۵۸ مددجو در این مجتمع در مقاطع مختلف مشغول تحصیل هستند، گفت: زمینه تحصیل مددجویان این ندامتگاه تا مقاطع دانشگاهی فراهم شده است.

«اله کرم عزیزی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از مجموع این مددجویان ۲۴ نفر در مقطع نهضت سوادآموزی دوره انتقال و تکمیلی، ۱۶ نفر در پایه نهم متوسطه طرح جامع، ۸۳ نفر در دوره متوسطه هنرستان فنی و حرفه ای شهید نامجو در رشته مکانیک خودرو و ۳۵ نفر در دانشگاه جامع علمی کاربردی بعثت سه و در رشته مکانیک خودرو مقطع کاردانی مشغول تحصیل هستند.

وی اضافه کرد: با تاسیس رشته های مختلف دانشگاهی در این زندان ، زمینه ارتقای تحصیلی برای زندانیان تا مقطع بالاتر نیز فراهم شده است.

عزیزی گفت: واحد آموزش اداره فرهنگی تربیتی این مجتمع ندامتگاهی با هدف توانمند سازی مددجویان از طریق ارتقاء دانش و علوم مختلف شرایط ادامه تحصیل آنان را از مقطع ابتدایی تا کارشناسی ارشد به همراه امکانات و ملزومات مورد نیاز در این زندان مهیا نموده است.

وی برگزاری دوره های کارشناسی ناپیوسته را یکی از اهداف اصلاحی تربیتی برای بهینه سازی اوقات فراغت مددجویان و ارتقاء کیفی و کمی دانش علمی آنان در طول دوران تحمل کیفر مطرح نمود.

مجتمع ندامتگاهی قزلحصار یکی از زندان های مستقر در کرج است که زیر نظر اداره کل زندان های استان تهران اداره می شود.