۱۸ کیلومتر از بستر رودخانه کرج آزاد سازی شد
۱۸ کیلومتر از بستر رودخانه کرج آزاد سازی شد
مدیر رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای استان البرز اعلام کرد: ۱۸ کیلومتر از بستر و حریم رودخانه کرج طی ۲ سال گذشته تاکنون با حکم قضایی آزاد سازی شده است.

“مسعود غیاثی ” روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح آزاد سازی حریم و بستر رودخانه کرج از ۲ سال پیش با دستور رییس قوه قضائیه آغاز شد که تاکنون چهار مرحله آن انجام شده است.

وی یادآور شد: با توجه به اهمیت حیاتی ۲ رودخانه کرج و شاهرود طالقان ،طرح صیانت و پیشگیری از آلودگی آب این رودخانه ها پس از مطالعه کارشناسان شرکت آب منطقه ای البرز به تصویب شورای عالی امنیت ملی رسید.

غیاثی گفت : تاکنون ۱۲ ساختمان اداری و تعدادی بنای خصوصی در حریم رودخانه کرج با حکم قضایی تخریب شده است.

۱۸ کیلومتر از بستر رودخانه کرج آزاد سازی شد

وی ادامه داد: طرح آزاد سازی رودخانه کرج از پل حامی شهر کرج تا سد کرج در پنج مرحله در دست اقدام قرار گرفته که اکنون در مرحله پنجم آزاد سازی این رودخانه هستیم.

مدیر رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای استان البرز افزود: تاکنون ۹۵ درصد اراضی در اختیار واحدهای پذیرایی در بستر رودخانه کرج آزاد شده است.

استقبال مردم از آزاد سازی حریم رودخانه کرج

همچنین” حسین علی واعظی پور” نماینده مجری طرح آزاد سازی رودخانه های البرز به ایرنا گفت: افزون بر آزاد سازی حریم و بستر رودخانه کرج ، عملیات آزادسازی بستر رودخانه شاهرود طالقان نیز آغاز شده است.

وی ادامه داد: بیشترین متصرفات بستر و حریم رودخانه شاهرود طالقان، سازه های موقت مانند حفاظ کشی فلزی تشکیل می دهد که با حکم قضایی جمع آوری می شوند.

واعظی پور افزود: آزاد سازی حریم و بستر رودخانه کردان نیز از طرح های در دست اقدام شرکت آب منطقه ای استان البرز است .

وی با بیان اینکه در ابتدا ساکنان حاشیه رودخانه کرج در اجرای تخریب بناهای مسیر این رودخانه مقاومت می کردند،گفت : اکنون با آشکار شدن آثار ارزشمند پاکسازی حریم این رودخانه ، مردم نیز در آزاد سازی و سالم سازی محیط آن همکاری دارند.

۲ رودخانه کرج و شاهرود طالقان تامین کننده آب شرب ساکنان استان های تهران و البرز هستند.