تمدید مجوز ۲ موزه در البرز
تمدید مجوز ۲ موزه در البرز
معاون میراث‌فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز از تمدید پروانه فعالیت موزه شاملو به مدت سه سال و موزه ماشین آلات کشاورزی به مدت یک سال خبر داد.

به گزارش البرزفردا ، شهباز محمودی بعد از ظهر یکشنبه در حاشیه بازدی از یکی موزه‌های استان البرز از تمدید پروانه فعالیت موزه شاملو به مدت سه سال و موزه ماشین آلات کشاورزی به مدت یک سال خبر داد و اظهار کرد: این دو موزه جزو موزه‌های خصوصی و غیر وابسته استان البرز هستند که به صورت مستقل اداره می‌شوند.

معاون میراث‌فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز گفت: خانه موزه شاملو در شهرستان فردیس یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهرستان است که سال‌ها محل زندگی این شاعر معاصر بوده و علاقه‌مندان می‌توانند با هماهنگی مالک از این مکان دیدن کنند.

محمودی افزود: موزه ماشین آلات کشاورزی نیز از موزه‌های تخصصی متعلق به وزارت جهاد کشاورزی در البرز است که مورد استقبال متخصصان و دانشجویان این رشته‌هاست.

او با اشاره به فعالیت ۷ موزه خصوصی و غیر وابسته در استان گفت: موزه جانورشناسی دانشگاه تهران، موزه تاریخ طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست، موزه ماشین آلات کشاورزی، موزه سیار کودکان ما، موزه شاملو، موزه گیاهان دارویی برکت، و موزه تمبر یکتا در استان فعالیت می‌کنند.

معاون میراث‌فرهنگی البرز افزود: اکنون تمدید پروانه موزه شاملو به مدت ۳ سال و موزه ماشین آلات کشاورزی به مدت یک سال انجام شده است.

محمودی فعالیت موزه‌ها را بسیار ارزشمند عنوان کرد که می‌تواند بخشی از تاریخ و هویت مرتبط با موضوعی خاص را در خود نمایان سازد که در این زمینه این اداره کل با بخش خصوصی و سایر نهادها همکاری‌های لازم را دارد.