آغاز دوره آموزشی پزشکان پایش سلامت ایثارگران در البرز
آغاز دوره آموزشی پزشکان پایش سلامت ایثارگران در البرز
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در دوره آموزشی پزشکان پایش سلامت ایثارگران، گفت: نشست‌های آموزشی بر اساس نیازهای جامعه هدف تعریف می‌شود و خروجی آن باید در فرآیندهای درمانی ایثارگران بکارگیری شود و موثر واقع شود.

به گزارش البرزفردا ، دوره آموزشی پزشکان پایش سلامت ایثارگران، امروز ۲۰ شهریور ماه با حضور پزشکان پایش سلامت استان های البرز، قزوین، شهرستان های استان تهران، سلیمان رستمیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز و دیگر مسؤولین به همت معاونت بهداشت و درمان بنیاد البرز و دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با رویکرد سالمندی در سالن آمفی تئاتر اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز برگزار شد.

سلیمان رستمیان، در این نشست آموزشی با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران، آموزش و پیشگیری را یکی از مهمترین فعالیت‌های بنیاد در چهارچوب برنامه عملیاتی دانست و گفت: این برنامه در همین راستا و باهدف ارتقاء سطح سلامتی جامعه ایثارگری و آشنایی بیشتر پزشکان پایش سلامت با نیازمندی های جامعه ایثارگری در دوران سالمندی برگزار شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه تصریح کرد: عمده توجهات بنیاد از گذشته در حوزه رسیدگی به موضوعات درمانی ایثارگران در بخش های مختلف بوده است و امروز کهولت سن و سالمندی ایثارگران سبب شده تا تلاش بیشتری در این حوزه صورت پذیرد.

رستمیان افزود: روند رسیدن به سالمندی در افرادی که آسیب دیدگی جسمی دارند به دلیل مصرف داروهای متعدد یا عوارض جسمی به مراتب بیشتر از افراد عادی است، لذا این عزیزان نیازمند یکسری اقدامات درمانی به صورت خاص هستند.

دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان البرز بر لزوم برگزاری نشست های آموزشی تاکید کرد و گفت: برگزاری نشست های آموزشی قطعا بر اساس نیازهای جامعه هدف تعریف میشود و خروجی آن نیز باید در فرآیندهای درمانی ایثارگران بکارگیری شود و در نهایت موثر واقع شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با بیان اینکه امروز مشکلات زیادی در حوزه درمان ایثارگران داریم، گفت: ارتباطات و فرآیندهای درمانی باید به صورت علمی به سمتی حرکت کند که ما بتوانیم به ایثارگران کمک کنیم، امروز درمان ایثارگران باید با استفاده از امکانات به روز و روشهای علمی مرتفع شود.

رستمیان در خاتمه بر اهمیت مراجعه پزشکان پایش به منازل ایثارگران اشاره و تصریح کرد: حضور پزشکان پایش در منازل ایثارگران یک ارتباط موثر و تکریم است که درکنار آن کار درمانی هم صورت میگیرد. در این بخش هم با توجه به فرآیندهای درمانی مختلف و تخصص‌های متعدد نواقصی وجود دارد که باید با همفکری مرتفع شود.