اختصاص ۳۰ جایگاه عرضه بهداشتی دام ویژه عید سعید قربان در البرز
اختصاص ۳۰ جایگاه عرضه بهداشتی دام ویژه عید سعید قربان در البرز
سرپرست اداره کل دامپزشکی البرز اعلام کرد: ۳۰ جایگاه ثابت عرضه بهداشتی دام زنده ویژه عید سعید قربان در این استان اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا، «علیرضا رفیعی پور » روز سه شنبه در آستانه عید سعید قربان در نشست خبری افزود: با توجه به شیوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو و پیشگیری از این بیماری و دیگر بیماریهای مشترک بین انسان و دام ، مردم باید از مراکز بهداشتی اقدام به خرید و ذبح دام نمایند.

وی اضافه کرد: ۳۷ تیم ثابت و ۱۵ تیم سیار ، ۴۵ بازرس گوشت ، ۴۰ دامپزشک و ۳۰ ناظر ذبح شرعی برای نظارت بر عرضه و قربانی دام در استان البرز فعالیت دارند.

رفیعی پور گفت : این تیم ها در جایگاههای تعیین شده توسط شهرداری های استان مستقر شده و خدمات لازم ارائه می دهند ضمن آنکه کشتارگاههای دام استان در روز عید سعید قربان فعال بوده و آماده ارائه خدمات به شهروندان هستند.

اختصاص ۳۰ جایگاه عرضه بهداشتی دام ویژه عید سعید قربان در البرز

رفیعی پور بیان کرد: با توجه به احتمال شیوع بیماری های مشترک انسان و دام ، مردم از خرید دام از مکانهای متفرقه خودداری کنند.

وی افزود: ستاد اجرایی نظارت بر ذبح دامهای قربانی مستقر در اداره کل دامپزشکی البرز در روز عید قربان با شماره تماس ۳۲۷۳۷۱۷۹ ، شماره تلفن ۳۲۷۷۶۰۲۹ اداره دامپزشکی شهرستان کرج و سامانه ارتباطی ۱۵۱۲ از ساعت ۶ صبح الی ۱۴ آماده ارائه هر گونه راهنمایی و پاسخگویی به سووالات مردم است