شترها دیگر در اطراف تالاب صالحیه پرسه نمی‌زند
شترها دیگر در اطراف تالاب صالحیه پرسه نمی‌زند
رئیس اداره محیط زیست نظرآباد گفت: مشکل شترهایی که در اطراف تالاب صالحیه سرگردان بودند و نقش بسزایی در تبدیل این محدوده به کانون ریزگرد داشتند حل شد و در حال حاضر شتری در اطراف این تالاب مشاهده نمی‌شود.

محمد محمودی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برخی اقدامات صورت گرفته برای احیای تالاب صالحیه در طول دولت سیزدهم اظهار کرد: به تازگی اعتبار دو میلیارد تومانی برای اجرای طرح پژوهشی تدوین برنامه یکپارچه احیای این تالاب تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: علاوه براین، خرداد ماه سال گذشته هم نماینده‌ای از سازمان ملل از محدوده این تالاب بازدید کرد تا با استفاده از کمک‌های بین‌المللی مسیر احیای این تالاب آماده شود.

وی افزود: اصلاح هندسی زهکشی که طی سال‌های گذشته در بالا دست این تالاب با هدف آبیاری زمین‌های کشاورزی این محدوده احداث و مشکلاتی در فرایند سرریز شدن آب به تالاب صالحیه ایجاد کرده بود هم در دستور کار قرار دارد.

این مسئول اضافه کرد: خوشبختانه با هماهنگی با جهاد کشاورزی مشکل شترهایی که در اطراف این تالاب سرگردان بودند و علاوه بر تضعیف پوشش گیاهی منطقه، نقش به سزایی در تبدیل این محدوده به کانون ریزگرد داشتند هم حل شد و در حال حاضر شتری در اطراف این تالاب مشاهده نمی‌شود.

محمودی تصریح کرد: در آخرین اتفاق هم یک میلیون و ۳۰۰ هزار متر مکعب حق آبه از طریق کانال کردان طی آبان، بهمن و اسفند سال گذشته و فروردین امسال به این تالاب سرازیر شده است.

رئیس اداره محیط زیست نظرآباد گفت: محیط زیست در سطح استانی و ملی پیگیر وضعیت احیای تالاب صالحیه است و تا کنون هم اتفاقات خوبی در این حوزه رقم خورده است.